تاریخ درج خبر : 1395/02/20
کد خبر : ۵۴۲۳۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -

راه‌اندازی نخستین مرکز ICU سوختگی استان در بیمارستان شهید بهشتی

رئیس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج از راه‌اندازی نخستین مرکز ICU سوختی استان در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج خبر داد و گفت: برای راه‌اندازی این مرکز تاکنون 250 میلیون تومان هزینه شده و طی دو هفته آینده افتتاح می‌شود.
به گزارش سایت استان به نقل از فارس، سید ذاکر سعیدی‌نژاد صبح امروز در نشست با اصحاب رسانه با تبریک اعیاد و مناسبت‌ها رسانه‌ها را به عنوان بازوان توانمند مدیران عنوان کرد و گفت: تلاش ما بر این است که دغدغه بیمار تنها درد بیماری باشد.

رئیس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج ادامه داد: بیمارستان شهید بهشتی در سال 52 کلنگ‌زنی شد و در سال 55 با 25 تخت افتتاح شد.

وی ادامه داد: با توجه به نیاز جامعه، رشد جمعیت، گسترش و توسعه بیمارستان در سال‌های متمادی در دستور کار مسؤولان قرار گرفت و هم اکنون به عنوان بزرگترین مرکز ترومای و مرکز کریدور شمال به جنوب محسوب می‌شود.

سعیدی‌نژاد در ادامه تصریح کرد: بیمارستان شهید بهشتی یاسوج در حال حاضر با 221 تخت با 21 بخش کلینیکی و پاراکلینیکی با 40 متخصص جراحی، 6 فوق تخصص و 600 پرسنل خدمات‌رسانی می‌کند.

این مسؤول به اجرای طرح تحول سلامت در کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح تحول سلامت انقلاب بزرگی در حوزه سلامت به وجود آمد که هدف اصلی این طرح مرتفع کردن مشکلات بیماران و کاهش هزینه‌ از جیب بیماران است.

رئیس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج تصریح کرد: با اجرای طرح تحول سلامت میزان پرداختی از جیب مردم از 30 درصد به 3 تا 6 درصد رسید که با اجرای این طرح در بیمارستان شهید بهشتی 11 میلیارد تومان به منظور کاهش فرانشیز بخشی را بیمه‌ها و بخشی را وزارت بهداشت نیز پرداخت کرد.

سعیدی‌نژاد با تاکید بر اینکه اقدامات خوبی با اجرای طرح تحول سلامت در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج صورت گرفت، گفت: احداث اقامتگاه همراه بیمار، تهیه ملزومات و تجهیزات پزشکی و…را انجام دادیم که به نسبت رضایت‌بخش بوده و بخش‌هایی زیادی در دست اجرا هستند.

وی در پایان سخنان خود به راه‌اندازی اولین مرکز ICU سوختی کهگیلویه و بویراحمد در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج خبر داد و گفت: برای راه‌اندازی این مرکز تاکنون 250 میلیون تومان هزینه شده که با تجهیز کامل این مرکز قریب به 500 میلیون تومان هزینه در بر داشته است.

رئیس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج در پایان تصریح کرد: با توجه به اینکه در استان کهگیلویه و بویراحمد مرکز سوختگی ICU نداشت و میزان سوختگی در استان بیش از میانگین کشوری است لذا راه‌اندازی این مرکز ض1روری بود که احداث و راه‌اندازی آن را در دستور کار قرار دادیم و طی دو هفته آینده نیز افتتاح می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد