تاریخ درج خبر : 1395/02/20
کد خبر : ۵۴۲۳۳۰
+ تغییر اندازه نوشته -

گلایه شدید گردشگران از وضعیت آبشار یاسوج/قولی که به بدتر شدن آبشار یاسوج منجر شد

برخی گردشگران با اشاره به نامناسب بودن طرح ساماندهی این آبشار زیبا معتقدند: این تفرجگاه زیبا بسیاری از جاذبه های طبیعی خود را از دست داده است.
به گزارش سایت استان، یک سرهنگ بازنشسته نیروی هوایی در بازدید از آبشار یاسوج روز سه شنبه در تماس باخبرنگار ایرنا با بیان اینکه وجود این آبشار یک موقعیت گردشگری ویژه ای برای یاسوج ایجاد کرده است، افزود: در کنار روند نامناسب خدمات رسانی به این آبشار، گردشگران با ریختن زباله ها از زیبایی محوطه این فضای مفرح غفلت کرده اند.
حسن جبلی فر گفت: وجود تیرها ، عبور سیم های برق و نامناسب بودن چیدمان سیستم روشنایی در دید مردم در مسیر رودخانه وسط فضای محوطه آبشار و نبود یک پل مناسب برای دسترسی گردشگران به سرچشمه آبشار از مشکلاتی است که هر گردشگر با آن مواجه می شود.
این گردشگر اظهارکرد: با ذوق به سرچشمه آبشار یاسوج رفتم اما تماشای این منظرگاه زیبا به دلیل سخت بودن عبور از روی لوله های فلزی و پرمخاطره ممکن نشد و این مشکلی برای عامه مردم است.
وی تصریح کرد: وجود یک سازه سنتی برای عبور گردشگران و رسیدن به سرچشمه آبشار برتنوع زیبایی طبیعی آن می افزاید.
این گردشگر به ظرفیت جذب گردشگر و وجود مواهب طبیعی آبشار یاسوج با جنگل انبوه و زیبای آن اشاره کرد و افزود: سیمای طبیعی این آبشار به دلیل غیراصولی بودن برخی فعالیت های عمرانی از دست رفته است.
این اظهار نظر و نگرانی دیگر گردشگران از وضعیت آبشار یاسوج در حالی است که شهردار یاسوج سال گذشته از اجرای طرحی که منجر به دگرگونی سیمای آبشار این شهر خواهد شد ، خبر داده بود.
بسیاری از گردشگران از نامناسب بودن جاده مسیر ورودی آبشار نیز گلایه دارند.
آبشار یاسوج سالانه پذیرای تعداد پرشماری گردشگر است به گونه ای عید فطر پارسال، فضای کوچک این آبشار پذیرای حدود 12هزار مسافر بود.
اگرچه برای توسعه خدمات رفاهی آبشار یاسوج اقدام هایی صورت گرفته است، اما ساماندهی وضعیت مطلوب این مکان مفرح و جاده دسترسی آن نیازمند برنامه ریزی و سرمایه گذاری بیشتری است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد