تاریخ درج خبر : 1395/02/21
کد خبر : ۵۴۲۳۴۸
+ تغییر اندازه نوشته -

تاجگردون : احکام خوبی برای جابنازان تصویب شده است

نماینده مردم گچساران و باشت در یادداشتی به مناسبت روز پاسدار و جانباز از تصویب احکام خوبی برای جانبازان و خانواده شهدا خبر داد.
به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا،غلامرضا تاجگردون در این یادداشت در پایگاه اطلاع رسانی خود آورده است: در کمیسیون احکام دائمی، احکام بسیار خوب و ارزشمندی برای جانبازان، خانواده معظم شهدا و رزمندگان تصویب کرده‌ایم و فکر کنم در هفته آینده در صحن تصویب خواهد شد.
مرید عشقم الهی که یارم داند قابل مرا / گدای اویم مبادا براند ابوفاضل مرا
آغاز شعبان همراه با میلاد سرور شهیدان آقا امام حسین(ع)، ابوالفضل العباس(ع) و نیز امام سجاد(ع) دو روز فاخر نام‌گذاری شد. روز پاسدار و روز جانباز. پاسدارانی که جنگیدند و همواره می‌جنگند تا ایران ما با امنیت بالا در منطقه بدرخشد. روزشان گرامی و یقیناً ملت ایران دلاوری پاسداران این سرزمین را هیچ‌گاه فراموش نخواهند کرد.

روز جانباز روز دلاوری و شجاعت و درد و زخم جنگ است. آنانی که زنده‌اند تا نظاره‌گر ثمره خون خود و همراهانشان باشند.

کشورهای صلح طلبی که مثل ایران عزیز ما در طول دوران خود مواجه با جنگ بوده‌اند، به گواه تاریخ همواره سعی داشته اند منزلت و جایگاه این قشر عزیز را حفظ و نگهدارند. اگرچه دیدگاه‌های مختلفی در خصوص نگاه ویژه به ایثارگران وجود دارد ولی آنچه مهم به نظر می رسد دقت روی این موضوع است که یقیناً بدون توجه به داشته‌هایمان، آنچه که کاشته‌ایم را نمی‌توانیم برداشت کنیم.

در دوران خدمتم در مجلس و مسئولیت‌هایی که در کمیسیون برنامه و تلفیق و یا کمیسیون ویژه احکام دائمی داشتم سعی کردم در مواجهه با پیشنهاد‌های مربوط به ایثارگران بسیار سهل برخورد کنم و همیشه یک جمله داشتم و سعی می‌کردم مخالفین را توجیه کنم؛ معتقدم ایثارگران و پدران و مادران شهدا یک دوره زمانی دارند و از بین ما می‌روند و همچنان که همه ما می‌رویم. اگر ما در دوران خودمان و حیاتشان به آنان توجه نکنیم کی باید توجه کرد. یک دوره چندساله در قید حیات هستند ولی عملکرد ما در تاریخ می‌ماند. سال‌هاست از جنگ جهانی می‌گذرد ولی همواره میگویند در کشورهایی مثل آلمان مردان دوران جنگشان را قدر می‌نهند، ما نیز باید همین باشیم.
در کمیسیون احکام دائمی برنامه‌های توسعه، احکام بسیار خوب و ارزشمندی برای جانبازان، خانواده معظم شهدا و رزمندگان تصویب کرده‌ایم و فکر کنم در هفته آینده در صحن تصویب خواهد شد. برخی مطالبی که بعضی فکر می‌کنند تبعیض‌آمیز است را حل کردیم. نمی‌توانم اکنون به آنان اشاره کنم و باید فرایند تصویب و تأیید را طی کند تا بشود آن را اعلام کنیم، فقط می‌توانم این را بگویم نکات بسیار ارزشمندی تصویب‌شده و امیدوارم نتیجه بگیریم. منتی بر ایثارگران نیست، قطره ایست کوچک در مقابل عظمت آنان…

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد