تاریخ درج خبر : 1395/02/21
کد خبر : ۵۴۲۳۸۰
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری نخستین جشنواره فرهنگی قوم لر در تهران

دبیرکل جشنواره فرهنگی قوم لر گفت: جشنواره فرهنگی قوم لر با حضور 10 استان لرنشین کشور، روزهای 26 و 27 اردیبهشت‌ماه در تالار فردوسی دانشکده ادبیات فارسی برگزار می‌شود.
به گزارش سایت استان به نقل از فارس، سید وحید موحدی، با اشاره به برگزاری اولین جشنواره فرهنگی قوم لر در تهران اظهار کرد: جشنواره فرهنگی قوم لر 26 و 27 اردیبهشت‌ ماه در تالار فردوسی دانشکده ادبیات فارسی برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه به پاس نکوداشت فرهنگ، مفاخر شهر و دیارمان این جشنواره را برگزار می‌کنیم، گفت: این جشنواره با حضور اقوام لر 10 استان لرنشین کشور برگزار می‌شود.

دبیر کل جشنواره فرهنگی قوم لر اذعان کرد: چهره‌های برجسته علمی، هنری، ورزشی و سیاسی استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، همدان، ایلام، مرکزی، اصفهان، خوزستان، فارس و بوشهر در جشنواره فرهنگی قوم لر نیز حضور دارند.

دبیر کل جشنواره فرهنگی قوم لر با اشاره به اینکه در حاشیه این جشنواره نمایشگاه فرهنگی با موضوعات لباس، غذا و موسیقی محلی، صنایع‌دستی، گردشگری، مشاهیر و شهدای قوم لر برپا می‌شود، گفت: این نمایشگاه در روزهای یکشنبه و دوشنبه 26 و 27 اردیبهشت‌ماه از ساعات 10 صبح لغایت 19 عصر پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

موحدی در پایان اذعان کرد: اختتامیه همایش فرهنگی قوم لر با حضور حداکثری نخبگان، شخصیت‌های برجسته علمی، فرهنگی، هنری، ورزشی و سیاسی دوشنبه 27 اردیبهشت‌ماه ساعت 15 و 30 دقیقه در تالار فردوسی دانشکده ادبیات تهران برگزار می‌شود که صمیمانه منتظر حضور پرشور هم‌تباران خود در این همایش بزرگ هستیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد