تاریخ درج خبر : 1395/02/24
کد خبر : ۵۴۲۵۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -
حاشیه های جالب افتتاحیه جشنواره فیلم سبز:

از حضور ناامیدکننده تشکل های محیط زیستی تا نادیده گرفتن وضعیت بد پرده سینما توسط مدیرکل ارشاد+ تصاویر

جشنواره فیلم سبز بعد از 10 سال وقفه در 60 نقطه کشور آغاز شد.
به گزارش سایت استان، دیروز عصر جشنواره فیلم سبز در اداره کل فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد با حضور مسئولین استانی و مردم دوستدار طبیعت برگزار شد.
جشنواره ای که با نمایش فیلم های مستند محیط زیستی تا آخر هفته پذیرای مردم استان خواهد بود.
از نکته های جالب افتتاحیه دیروز حضور ضعیف و کم رنگ تشکل های محیط زیستی استان بود که جز تشکل نهضت سبز زاگرس هیچ گروه و تشکل محیط زیستی نتوانسته بود برای افتتاحیه این جشنواره برنامه ای داشه باشد در حالی که اسدالله هاشمی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تشکل ها را به عنوان بازوان توانمند محیط زیست یاد کرد.
حضور معاون عمرانی استاندار «پژمان نیک اقبالی» در غرفه تشکل نهضت سبز زاگرس و نوشتن یادگاری برای حفاظت از محیط زیست از حاشیه های جالب افتتاحیه دیروز بود.

نکته ای دیگر که در برنامه دیروز قابل تاسف بود کیفیت بد پرده سینمای سابق یاسوج بود که اصلا آمادگی برگزاری برنامه را نداشت، اما مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در پاسخ به سوال خبرنگار سایت استان مبنی بر کیفیت بد پرده سینما گفت: هفته قبل دو میلیون دادیم و در حال حاضر پرده سینما مشکلی ندارد و کیفیت خوبی دارد.

گزارش و عکس: ایمان اشکوه

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • روابط عمومي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت:

    خدمت جناب آقای متخصص پرده سینما سلام.
    خدمتتان عرض کنم که اولا هر فیلمی رو نمیشه روی پرده سینما نشون داد این فیلم ها (جشنواره سبز) هم فیلم کوتاه بودند نه فیلم سینمایی و حداقل هزینه تبدیل هر فیلم به فرمت (dcp) با قابلیت پخش روی پرده سینما حدودا 700 تا 800 هزار تومان میشد بنابراین محیط زیست باید برای 250 فیلم این هزینه را تقبل می کرد که از عهده اش خارج بود بنابراین تصمیم گرفتند فیلم ها را با کیفیت معمولی پخش کنند هرچند که مطلوب نبود ولی با اندک هزینه ای که در اختیار داشتند چاره ای جز این کار نبود حالا فرهنگ و ارشاد چطور مقصر است الله اعلم!

  • امین عباسی گفت:

    با سلام و خسته نباشید
    دوست عزیزم ایمان اشکوه عزیز شما خود یک فعال محیط زیستی تمام عیار هستی و کاملا از چند و چون کار باخبری و از علت عدم حضور دیگر تشکلها باخیری ، و من شخصا با چنین تیتری مخالفم

پربازديد