تاریخ درج خبر : 1391/08/29
کد خبر : ۵۴۲۶
+ تغییر اندازه نوشته -

۲۰۷ دانش‌آموز هم استانی در کنکور سراسری رتبه‌های یک تا سه رقمی کسب کردند

معاون آموزش متوسطه و راهنمایی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال ۲۰۷ دانش‌آموز کهگیلویه و بویراحمدی در کنکور سراسری رتبه‌های یک تا سه رقمی کسب کردند.

به گزارش سایت استان، خسرو حسینی در نشستی که با حضور رؤسا و معاونین آموزشی ۱۳شهرستان و منطقه کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج برگزار شد، اظهار کرد: امسال ۲۰۷ دانش‌آموز کهگیلویه و بویراحمدی در کنکور سراسری رتبه‌های یک تا سه رقمی کسب کردند.

معاون آموزش متوسطه و راهنمایی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: در کنکور امسال دانش‌آموزان این استان چهار رتبه یک رقمی، ۲۳ رتبه دو رقمی و ۱۸۰ رتبه ۳ رقمی کسب کردند.

حسینی به بعضی از رشته‌های پذیرفته شده اشاره کرد و تصریح کرد: در رشته پزشکی ۹۷ نفر، داروسازی ۹ نفر، دندانپزشکی ۵ نفر، حقوقی ۸۷ نفر، عمران ۲۶ نفر، برق ۴۳ نفر و مکانیک ۴۱ نفر پذیرفته شده‌اند.

وی همچنین به موفقیت‌های حوزه متوسطه و راهنمایی اشاره کرد و گفت: دانش‌آموزان در مسابقات رباتیک یک رتبه اول، ۳ رتبه دوم، ۸ رتبه سوم و در نانو تکنولوژی ۵ رتبه کشوری کسب کردند.

معاون آموزش متوسطه و راهنمایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در رتبه‌بندی کشوری دانش‌آموزان رشته ریاضی از ۳۱ به ۲۷، کشور صعود کردند و تجربی ۲۸ به ۲۶ و انسانی ۲۸ به ۲۴ و پوشش تحصیلی فنی و حرفه‌ای از ۲۳ به ۵ صعود کردند.

وی گفت: در ارزیابی کشوری در پروژه مهر کهگیلویه و بویراحمد رتبه عالی را کسب کرد و در جشنواره فیلم رشد مقام اول از آن استان کهگیلویه و بویراحمد شد.

حسینی ابراز کرد: برگزاری کلاس‌های کنکور، تقویتی، کارگاه آموزشی معلمان، المپیاد علمی، اجرای طرح مهارت‌آموزی و زبان انگلیسی محاوره‌ای در ۴۴ مدرسه شبانه‌روزی، اجرای طرح‌های همیار معلم، بنیاد علوی و ارتقاء پایه سوم از مهم‌ترین طرح‌های کیفی‌بخشی اجرا شده در حوزه متوسطه است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد