تاریخ درج خبر : 1395/02/25
کد خبر : ۵۴۲۶۱۴
+ تغییر اندازه نوشته -

افزایش سه برابری اعتبارات عمرانی کهگیلویه وبویراحمد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتبارات عمرانی این استان در طول دو سال و از سال های 92 تا 94 با افزایش حدود سه برابری از سه هزار و 500 میلیارد ریال به 10 هزار میلیارد ریال رسید.
به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، حسن نوروزی عصر شنبه در نشست با جمعی از مسئولان و اعضای شورای اسلامی کهگیلویه و بویراحمد افزود: چنین امر مهمی با تعامل و ارتباط مسئولان اجرایی این استان و هر سه نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی انجام و محقق شد.
وی بیان کرد: برخی افراد با قضاوت های غیرمنصفانه مدعی هستند که سال 94 در زمینه جذب اعتبارات در کهگیلویه و بویراحمد ضعیف عمل شده در حالی که اینگونه نیست.
نوروزی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، اظهار کرد: در سه سال اخیر به دلیل کاهش میزان فروش نفت کشور و قیمت آن به یک سوم درآمد ارزی نیز به یک نهم کاهش یافت و به همین دلیل فشار هزینه ای بر روی دولت چشمگیر بود.
وی عنوان کرد: در چنین شرایطی جذب کامل اعتبارات عمرانی کهگیلویه و بویراحمد توقع به جایی نیست.
نوروزی ابراز داشت: بیمارستان 283 تختخوابی یاسوج پارسال 200 میلیارد ریال اعتبار مصوب داشت که از این میزان 50 میلیارد ریال جذب شد و تکمیل این طرح مهم نیز نیازمند 500 میلیارد ریال است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد افزود: افتتاح این بیمارستان از خواسته های مهم مردم و مسئولان اجرایی استان است.
نوروزی گفت: مشکل عمده سردخانه های ساخته شده در زمینه محصولات کشاورزی و باغی در کهگیلویه و بویراحمد ضعف بنیه مالی سرمایه گذاران آنها بوده و به همین دلیل نیز سودآوری چندانی ندارند.
وی بیان کرد: یکی از سیاست ها و اولویت های مهم وزارت جهاد کشاورزی در کشور و کهگیلویه و بویراحمد توسعه طرح های گلخانه ای و پرورش ماهی در قفس بوده و به همین دلیل و از آنجا که طرح های مرغداری و پرورش دام و طیور تا حدی اشباع شده اند تسهیلات مورد نیاز از طریق صندوق توسعه ملی به آنها اختصاص نمی یابد.
نوروزی اظهار کرد: پارسال جواز تاسیس 15 واحد صنعتی از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در شهرک صنعتی خان احمد باشت صادر شد و باید برای جذب سرمایه گذار در این واحدها تلاش شود.
وی عنوان کرد: امید است در سال 95 و سال های آینده با بهبود وضعیت اقتصادی کشور و کهگیلویه و بویراحمد فضای کسب و کار در این استان و شهرک های صنعتی آن بیش از پیش رونق گیرد.
نوروزی ابراز داشت: پارسال اعتباری افزون بر چهار میلیارد و 590 میلیون ریال برای ساخت دانشکده صنعت و معدن چرام اختصاص یافت که تاکنون جذب نشده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد بدون اشاره به میزان جذب، افزود: در سال 95 اعتباری افزون بر 590 میلیارد ریال برای جاده ارتباطی پاتاوه – دهدشت اختصاص یافت.
نوروزی گفت: شهرداری های 17 گانه کهگیلویه و بویراحمد درآمد پایینی دارند که این امر یک معضل اساسی بوده و باید با چاره اندیشی و جذب منابع مالی جدید برطرف شود.
وی بیان کرد: قرارگاه خاتم الاوصیا به عنوان سرمایه گذار جدید معدن فسفات چرام انتخاب شده و به زودی نیز فعالیت خود را آغاز می کند.
نوروزی اظهار کرد: رویکرد مهم دولت برای تکمیل و افتتاح سریعتر پروژه های عمرانی در کشور و کهگیلویه و بویراحمد واگذاری آنها به بخش خصوصی است.
وی عنوان کرد: مسئولان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد آماده ارتباط و تعامل هر چه بیشتر با مسئولان و اعضای شورای اسلامی این استان به منظور پیشبرد مطلوبتر امور هستند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد