تاریخ درج خبر : 1395/02/25
کد خبر : ۵۴۲۶۱۹
+ تغییر اندازه نوشته -

فاجعه مهاجرت در کهگیلویه از زبان عضو شورای شهر دهدشت

عضو شورای شهر دهدشت، مرکز شهرستان کهگیلویه گفت: روند مهاجرت در این شهرستان نگران کننده است.

به گزارش سایت استان به نقل از ایسنا، امیر رضا خوش آیین در نشست شورای اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان افزود: این پدیده شوم در شهرستان کهگیلویه روبه رشد بوده به طوری که تنها طی دو ماه اخیر ۳۱۰ خانواده به مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد مهاجرت کردند.

وی بیان کرد: افزایش مهاجرت مردم شهرستان کهگیلویه نگران کننده است و باید تا به بحران تبدیل نشده برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

عضو شورای شهر دهدشت خاطرنشان کرد: بن بست بودن شهرستان کهگیلویه و نبود درآمد کافی مهمترین علل افزایش مهاجرت در این شهرستان است.

خوش آیین تصریح کرد: در صورت ادامه این روند در آینده‌ای نچندان دور بسیاری از مناطق و روستاهای این شهرستان خالی از سکنه خواهد شد و حتی شاهد کاهش جمعیت دهدشت مرکز شهرستان خواهیم بود.

وی ضمن انتقاد از وضعیت ورودی شهرهای شهر دهدشت ادامه داد: طبق قانون تا شعاع ۲۰ کیلومتر ورودی شهرها باید ساماندی و چهارخطه شود اما هنوز این پروژه در این شهرستان اجرایی نشده است. پارک بلادشاپور دهدشت به دلیل کمبود اعتبار نیمه کاره رها شده است.

این عضو شورای شهر دهدشت اضافه کرد: شهرداری دهدشت به دلیل عدم برنامه‌ریزی در گذشته و همچنین بودجه کافی هم اکنون درآمد پایدار مطلوبی ندارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد