تاریخ درج خبر : 1395/02/25
کد خبر : ۵۴۲۶۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -

سد کوثر و مارون هیچ سودی برای کهگیلویه نداشته اند

به همت سازمان مردم نهاد یاران مانا با حضور مهمانان کشوری و استانی همایش امید به امتداد حیات در دهدشت برگزار شد.

به گزارش سایت استان به نقل از ایسنا علی پوزش، فرماندار شهرستان کهگیلویه در همایش امید به امتداد حیات در دهدشت افزود: اگر تا کنون بحث بحران نفت در دنیا مطرح بود الان بحث بحران آب به صورت جدی مطرح شده است.

وی بیان کرد: استان ما به لحاظ نزولات جوی بیشترین بارش ها را در پی دارد و متاسفانه از این آب های روان خیلی کم مهار می شود و تنها دو سد کوثر و شاه قاسم از این آب ها استفاده می کنند.

فرماندار شهرستان کهگیلویه از آب و محیط زیست به عنوان دو نیاز اساسی یاد کرد و با بیان اینکه کشور ما از همان ابتدای توسعه با مشکل رو به رو بوده، خواستار حفظ محیط زیست و آب شد و گفت: باید بدون هیچ گونه صدمه به محیط زیست نیازهای 20نسل آینده را برطرف کنیم.

پوزش قرار گرفتن شهرستان کهگیلویه میان دو سد کوثر و مارون را یادآور شد و ادامه داد: آب کوثر و مارون تا حالا هیچ گونه استفاده و سودی برای این شهرستان نداشته است.

وی تصریح کرد: از سد کوثر مجوزی آبرسانی برای چرام، سوق و لنده گرفته شد اما متاسفانه به دلیل کمبود اعتبار این کار اجرایی نشده است.

فرماندار شهرستان کهگیلویه اضافه کرد: با توجه به بحران آب و محیط زیست در آینده، می طلبد همه با همکاری و تعامل و تدبیر دولت از این دو پدیده مهم به خوبی محافظت کنیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد