تاریخ درج خبر : 1395/02/26
کد خبر : ۵۴۲۷۰۱
+ تغییر اندازه نوشته -

فروش ۱۱میلیارد ریالی فرش دستباف کهگیلویه و بویراحمد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی دوسال گذشته فرش دستباف استان افزون بر ۱۱ میلیارد ریال فروش داشته است.
به گزارش سایت استان به نقل از مهر، داریوش دیودیده عصر یکشنبه در بازدید از نمایشگاه فرش دستباف استان افزود: پیش بینی فروش برای سال ۹۵ مبلغی بالغ بر ۵ میلیارد ریال خواهد بود.

وی بیان کرد: تولیدات استان شامل گلیم فرش، گبه، فرش محلی و فرش های ریزبافت بازار بسیار مطلوبی در بازارهای مرکز کشور یافته است.

دیودیده اظهار کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد از نظر تولید متنوع فرش دستباف و گبه انحصاری یکی از قطب‌های کشور به حساب می‌آید.

وی عنوان کرد: یکی از برنامه‌های مهم استان معرفی و رونق صنعت فرش دستباف در جهت افزایش تولید و یافتن جایگاه مناسب در بازارهای داخلی و خارجی است.

وی افزود: برگزاری جشنواره‌ ها و نمایشگاه ‌های فرش دستباف گامی مهم در جهت معرفی ظرفیت ‌ها و قابلیت‌ های استان در زمینه این هنر اصیل است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت: فرش های دستباف کهگیلویه و بویراحمد بخصوص کرک و ابریشم استانهای جنوب کشور از جمله فارس، بوشهر و خوزستان را در سیطره خود درآورده است.

دیودیده افزود: برندسازی فرش استان، ایجاد کارگاه‌های قالیبافی و گبه‌ بافی در نقاط مختلف استان و ورود اتحادیه ‌ها و تشکل‌ های توانمند برای کمک به بافندگان و عرضه فرش دستباف آنها در بازارهای داخلی و جهانی از برنامه ‌های اجرایی برای رونق بخشیدن به صنعت فرش استان است.

وی اظهار کرد: برندسازی مهمترین عامل در جهت شناخت و توسعه فرش استان به بازارهای داخلی و جهانی خواهد بود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد