تاریخ درج خبر : 1395/02/26
کد خبر : ۵۴۲۷۲۶
+ تغییر اندازه نوشته -

محمود باقری: موزه یاسوج سال گذشته از اعتبارات ملی بی بهره بود

مدیر کل صنایع دستی،میراث فرهنگی و گردشگری گفت:سال 94در حوزه اعتبارات ملی و تخصیصها سال خوبی نبود و تنها 360 میلیون تومان بودجه استانی برای ساخت موزه تخصیص شد.
به گزارش سایت استان محمود باقری در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی برگزار شد ادامه داد: ساختمان موزه بالغ بر 65 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که با تخصیص یک میلیارد و دویست میلیون تومان در سال 95 به بهره برداری می رسد.
وی یاد آور شد: فضای موزه جدید 600 متر مربع پیش بینی شده است که می توان بیش از 1200 شی تاریخی را در آن در معرض دید علاقه مندان گذاشت.
باقری افزود:در استان 8 هزار شی موزه ای وجود دارد که همه این اشیا در خود استان کشف شده اند.و رخی از نقوش روی آنها منحصر به فرد است.
وی گفت:سال 94 تمام اعتبارات حوزه گردشگری برای توسعه جاده ها صرف شد چرا که اولویت دولت بود و در سال 95 زیبا سازی مکانهای گردشگری نیز در برنامه ها قرار می گیرد.
وی درباره بی سلیقگی هایی که در طراحی و معماری مکان های گردشگری به چشم می خورد گفت:تمام این بی سلیقگی ها را به پای میراث فرهنگی بگذارید و امیدواریم با تزریق اعتبار بتوانیم فضاها را تغییر دهیم.
باقری یادآور شد برای شناسنامه دار کردن صنایع دستی و برند سازی بایستی ابتدا آموزشهای مقدماتی ارایه شود و پس از آن هنرهای منسوخ احیا ،استانداردسازی و به بافی شوند.
وی با بیان اینکه در بخشی ازامکانات اولیه در حوزه صنایع دستی در استان وجود ندارد گفت:با کمک شرکت شهرکهای صنعتی چرخه تولید یک اثر را مشخص می کنیم و در این چرخه برخی دستگاه ها موظف می شوند که به اجرایی کردن زنجیره تولید کمک کنند .
مدیر کل میراث فرهنگی گفت : راه اندازی 2 کارگاه رنگرزی الیاف و نخ از جمله طرحهایی است که در سال 95 به بهره برداری خواهد رسید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • رامین بهادر تامرادی گفت:

    سلام جناب آقای باقری عزیز، یه فکری هم برای آثار باستانی استان بفرمائید “قلعه کی محمدعلی بهادر تامرادی” در دشت سقاوه بویراحمد که یکی از بنا های ماندگار استانه در حال تخریب می باشد این قلعه زمانی مکان تصمیم گیری برای بخشی اعظمی از جنوب کشور بوده ولی متاسفانه هیچ توجهی بهش نمی شه لطفاً پیگیری فرمایید.

پربازديد