تاریخ درج خبر : 1395/02/27
کد خبر : ۵۴۲۷۳۳
+ تغییر اندازه نوشته -

نباید مددجویان معتاد حمایت شوند/هدف کمیته امداد توانمند سازی افراد است

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان کهگیلویه و بویر احمد گفت: نباید افراد بدون سرپرست و بد سرپرست به حمایت کمیته امداد اعتیاد پیدا کنند.
به گزارش سایت استان محبی در در نشست خبری گفت:باید نگرش ها نسبت به افراد تحت حمایت تغییر کند . نباید این افراد را منزوی ،منفعل و ناتوان بدانیم.
محبی ادامه داد:باید به جای حمایت از افراد به سمت توانمد سازی خانواده ها پیش برویم.
وی یادآور شد: در حال حاضر 34 هزار و 594 خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند که با توجه به جمعیت 89 هزار و584 نفری حدود 13 و نیم درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند.
وی افزود: 900 بیمار صعب العلاج،خاص و زمین گیر در استان وجود دارد که هزینه درمان برخی از این افراد در ماه به شش میلیون تومان هم می رسد.
محبی تعداد کودکان استان که دچار سو تغذیه هستند را 2 هزار نفر اعلام کرد و گفت در سال 94 یک میلیارد و 500 میلیون تومان به این کودکان اختصاص داده شد.
وی تاکید کرد: صدقات و زکات جز وجوه شرعی است و فقط در استان هزینه می شود و حتی نمی توان زکات یک روستا را در روستای مجاور هزینه کرد.
محبی گفت در مجموع 62 میلیارد و 600 میلیون تومان در حوزه حمایتی وارد زندگی و خانه مددجویان شد که 5 درصد آن از محل صدقات،3 درصد از منابع امدادی،و 92 درصد ازمنابع دولتی تامین شده است.
مدیر کل کمیته امداد تعداد زنان سرپرست خانوار را 15 هزار نفر عنوان کرد و ادامه داد : شرایط خاصی برای حمایت از این زنان وجود دارد.
وی گفت: سالمندان شصت سال به بالای تحت پوشش نیز 15 هزار نفر هستند و به طور کلی 53 درصد از مددجویان در مناطق با ضریب محرومیت بالا قرار دارند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد