تاریخ درج خبر : 1395/02/27
کد خبر : ۵۴۲۷۴۹
+ تغییر اندازه نوشته -

استقبال مناسب از تنها فروشگاه فرش دستباف جنوب کشور در یاسوج

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه بازدید از تنها نمایشگاه و فروشگاه فرش دستباف جنوب و جنوب غرب کشور در یاسوج گفت: خوشبختانه استقبالی مطلوب از نمایشگاه و فروشگاه فرش دستباف یاسوج شده است.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه برگزاری جشنواره‌ ها و نمایشگاه ‌های فرش دستباف گامی مهم در جهت معرفی ظرفیت ‌ها و قابلیت‌ های استان در زمینه این هنر اصیل است افزود: یکی از برنامه‌های مهم استان معرفی و رونق صنعت فرش دستباف در جهت افزایش تولید و یافتن جایگاه مناسب در بازارهای داخلی و خارجی است.
وی اظهار داشت: طی دوسال گذشته فرش دستباف استان افزون بر 11 میلیارد ریال فروش داشته و پیش بینی فروش برای سال 95 مبلغی افزون بر 5 میلیارد ریال خواهد بود.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه تولیدات استان شامل گلیم فرش، گبه، فرش محلی و فرش های ریزبافت بازار بسیار مطلوبی در بازارهای مرکز کشور یافته است افزود: فرش های دستباف کهگیلویه و بویراحمد بخصوص کرک و ابریشم استانهای جنوب کشور از جمله فارس، بوشهر و خوزستان را در سیطره خود درآورده است.
وی خاطرنشان کرد: حمایت‌های لازم در زمینه تسهیلات، آموزش، تامین مواد اولیه و ایجاد زیرساخت‌ های لازم برای افرادی که در این زمینه فعالیت دارند انجام خواهد شد.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد، برندسازی فرش استان، ایجاد کارگاه‌های قالیبافی و گبه‌ بافی در نقاط مختلف استان و ورود اتحادیه ‌ها و تشکل‌ های توانمند جهت کمک به بافندگان و عرضه فرش دستباف آنها در بازارهای داخلی و جهانی را از برنامه ‌های اجرایی جهت رونق بخشیدن به صنعت فرش استان دانست.
وی با بیان اینکه هم اکنون استان کهگیلویه و بویراحمد از نظر تولید متنوع فرش دستباف و گبه انحصاری یکی از قطب‌های کشور به حساب می‌آید افزود: برندسازی مهمترین عامل در جهت شناخت و توسعه فرش استان به بازارهای داخلی و جهانی خواهد بود.
در پایان از برخی از کارگاه های خانگی تولید فرش دستباف در سطح شهر یاسوج بازدید شد. نمایشگاه و فروشگاه فرش دستباف کهگیلویه و بویراحمد در محل شرکت سهامی فرش استان واقع در شهر یاسوج، گلستان 3 در حال برگزاری است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد