تاریخ درج خبر : 1395/02/27
کد خبر : ۵۴۲۷۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -

رتبه نخست استان در سرانه ورزشی

مدیر‌کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد توجه و پرورش بیشتر قهرمانان و نخبگان ورزشی را عامل توسعه ورزش استان دانست و بر حمایت و پشتیبانی از آنها تأکید کرد.
به گزارش سایت استان به نقل از فارس، جهانبخش ایزدپور صبح امروز در جمع ورزشکاران کهگیلویه و بویراحمدی اظهار کرد: ورزشکاران کهگیلویه و بویراحمد دارای استعداد و ظرفیت بالایی هستند که استفاده و به کارگیری آنها نیازمند توجه و دقت بیشتر مسؤولان ورزشی و استانی است.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه استان ما در گروه سوم (استان‌های توسعه نیافته) رتبه ششم را دارد، گفت: امیدواریم با همت و تلاش ورزشکاران و مسؤولان بتوانیم این رتبه را به یک تا سه برسانیم.

وی میزان سرانه ورزشی استان را یک متر و 9 سانتی متر مربع به ازای هر نفر عنوان کرد و افزود: استان ما در این زمینه رتبه نخست کشور را دارد.

این مسؤول با تأکید بر توجه به توسعه ورزش استان، گفت: یکی از اقدام‌های مهم جهت تحقق این هدف راه‌اندازی پایگاه‌های استعدادیابی در مدارس کهگیلویه و بویراحمد جهت شناسایی، پرورش و استفاده از نخبگان ورزشی در استان است.

وی حضور ورزشکاران استان در تیم‌های ملی و لیگ‌های دسته یک، توجه و پرورش بیشتر قهرمانان و نخبگان ورزشی را عامل موثر دیگری در توسعه ورزش استان دانست و بر حمایت و پشتیبانی از آنها تأکید کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد تعداد ورزشکاران آسیایی و جهانی استان را بیش 150 نفر عنوان کرد و اسماعیل دژه، شبنم بهشت، طاهره آذرپیوند، سامان پاکباز و صادق خادمی از جمله ورزشکاران افتخارآفرین استان در سطوح ملی و بین‌المللی هستند.

ایزدپور تصریح کرد: سامان پاکباز ورزشکار رشته دو میدانی استان ما با قهرمانی در مسابقات جهانی برای نخستین بار توانست امتیاز شرکت در مسابقات پارالمپیک 2016 را کسب کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد