تاریخ درج خبر : 1395/02/27
کد خبر : ۵۴۲۸۰۸
+ تغییر اندازه نوشته -

کهگیلویه و بویراحمد رتبه پنجم مرگ و میرهای غیرطبیعی

مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۲ درصد در استان کهگیلویه و بویراحمد با اسحله گرم اقدام به خودکشی می‌کنند.
به گزارش سایت استان بخ نقل از کبنانیوز، کامروز امینی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه کهگیلویه و بویراحمد، با بیان اینکه ۷۳ درصد فوتی‌ها در شهرستان‌های بویراحمد و دنا، اظهار کرد: آمار مراجعه به مراکز پزشکی قانونی در سطح استان در حوادث رانندگی، شهرستان‌های بویراحمد و دنا ۱۱۷ مورد، گچساران ۲۸ و کهگیلویه ۱۵ مورد بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه آمارها از واحدهای مختلف این اداره کل ارائه داد و گفت: بر اساس این آمار ۱۶۰ نفر در یازده ماه سال ۹۴ در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده اند که در مقایسه با سال ۹۳ و در مدت مشابه با ۱۷۴ نفر فوت ناشی از حوادث رانندگی، کاهش ۸ درصدی داشته است.
امینی با اشاره به اینکه ۷۳ درصد فوتی‌ها در شهرستان‌های بویراحمد و دنا می‎باشد، گفت: آمار مراجعه به مراکز پزشکی قانونی در سطح استان در حوادث رانندگی، شهرستان‌های بویراحمد و دنا ۱۱۷ مورد، گچساران ۲۸ و کهگیلویه ۱۵ مورد بوده است.
مدیر کل پزشکی قانونی استان با بیان اینکه ۸۸ درصد فوتی‌های استان در مسیر های برون شهری می باشد خاطر نشان کرد: ۱۶مورد از تصادفات درون شهری، ۱۴۲ مورد برون شهری و ۲ مورد جاده روستایی بوده است که ۵۵درصد متوفیان متاهل بوده اند واز این تعداد ۴۴ نفر زن و ۱۱۶ نفر مرد بوده که ۷۱ نفر آنها مجرد و ۸۹ نفر متاهل بوده اند.
این مسئول آبان ماه ۹۴ را صدرنشین ماه‌های پر حادثه استان ارزیابی کرد و اظهار داشت: بیشترین آمار ثبت فوتی ها در ماههای آبان با ۲۰ مورد، مهر با ۱۹ مورد و اردیبهشت با ۱۸ مورد بوده است.
مدیرکل پزشکی قانونی در این گفتگو رانندگان را با ۳۹ درصد فوتی بیشترین فوتی نسبت به عابران پیاده با ۲۰ درصد فوتی ارزیابی کرد و گفت :از تعداد ۱۶۰ نفر فوت در یازده ماه سال ۹۴ در حوادث رانندگی، ۶۲ نفر راننده، ۳۲ نفر عابر، ۶۵ نفر سرنشین یا ترک وسیله نقلیه و ۱ نفر نامعلوم ثبت شده است.
این مسئول با بیان اینکه ۵۸ درصد تصادفات در روز و ۳۴ درصد در شب است، گفت: ۹۸ مورد از تصادفات منجر به فوت در روز، ۵۵ مورد در شب و ۱۵ مورد در طلوع و غروب آفتاب بوده است.
وی ادامه داد: ۸۸ مورد از تصادفات به علت برخورد دو وسیله نقلیه با یکدیگر صورت گرفته است. ۳۲ مورد برخورد وسیله نقلیه با عابر متوفی، ۲۵ مورد واژگونی، ۱۰ مورد برخورد وسیله نقلیه با شی ثابت و سایر موارد شامل سقوط، حریق و نامعلوم بوده است.
امینی افزود: ۹۰ مورد از تصادفات منجر به فوت در محل حادثه شده اند. تعداد ۵۴ نفر در بیمارستان جان خود را از دست داده‌اند. ۱۴ نفر در راه انتقال به بیمارستان و ۲ نفر هم نامعلوم اعلام شده است.
امینی در پایان گفت: آمار مصدومین ناشی از تصادفات در یازده ماهه سال جاری سه هزار و ۵۰۹ نفر بوده است که از این تعداد دو هزار و ۴۶۵ نفر مرد و یکهزار و ۴۴ نفر زن بوده اند. در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۳با آمار سه هزارو ۱۸۹ نفر افزایش ۱۰ درصدی داشته است.
وی از راه‌اندازی آزمایشگاه آسیب شناسی در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: روند بررسی اجساد از دو ماه به ۱۰ روز رسیده است.
مدیرکل پزشک قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مرگ و میرهای غیر طبیعی، اظهار کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۴ رتبه پنجم را در مرگ و میرهای غیرطبیعی داشتیم بطوریکه در این سال ۱۳ مورد غرق شدگی داشتیم که از تعداد ۱۰ نفر مرد و سه نفر زن بودند و نسبت به سال ماقبل ۴ نفر کاهش داشتیم.
امینی گفت: سال ۹۴، نه نفر بر اساس گازگرفتگی فوت کردند و در این زمینه نسبت به سال ۹۳ افزایش داشتیم.
امینی به موضوع همسرآزاری در استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: ۴۷۵ پرونده همسرآزاری در پزشکی قانونی در این زمینه تشکیل شد که از این تعداد ۴۶۶ پرونده مربوط به خانم‌ها و ۸ پرونده هم مربوط به آقایان بوده است.
وی به مقوله خودکشی در استان نیز اشاره و بیان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ خودکشی رتبه چهارم را در کشور دارد و سال ۹۴، ۳۵ درصد افزایش داشتیم.
این مسئول اضافه کرد: نرم کشوری خودکشی در سن‌های زیر ۱۸ سال ۷ /۸ درصد اما در استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۴ درصد است. این افراد خودکشی با طناب و سلاح گرم را برای خود انتخاب و در استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۲ درصد با سلاح گرم اقدام به خودکشی می‌کنند.
وی افزود: بویراحمد و دنا بر حسب جمعیت در صدر خودکشی‌ها قرار دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • همتی گفت:

    شما حالا اون 466 مورد شکایت زن ها را نادیده گرفتید تیتر زدید 8 مرد شکایت کردند ؟
    متاسفم که اینگونه جنسیت گرا برخورد می کنید !
    تیتر زرد تیتر زرد این در شان یک سایت خبری وزین نیست

پربازديد