تاریخ درج خبر : 1395/02/28
کد خبر : ۵۴۲۸۲۴
+ تغییر اندازه نوشته -

کهگیلویه و بویراحمد رتبه دار سقط جنین، خودکشی و غرق شدگی

مدیر کل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویر احمد گفت: استان رتبه اول صدور مجوز سقط جنین را در کشور دارد و 90 درصد این سقط ها به دلیل اختلالات جنینی انجام می شود.
به گزارش سایت استان، امینی در نشست خبری با بیان اینکه پزشکی قانونی تنها مرجع ارایه آمار و اطلاعات مصدومیتها و مرگهای غیر طبیعی است گفت:در سال گذشته 24 هزار و 664 پرونده معاینه بالینی در پزشکی قانونی ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 4.69 درصد افزایش دارد.
وی ادامه داد: سال گذشته 6 هزار و 392 پرونده نزاع در استان ثبت شده که رتبه استان در این بخش در کشور سوم است همچنین آمارهای نزاع در میان زنان افزایش و در میان مردان کاهش داشته است.
وی یاد آور شد:474 مورد پرونده همسر آزاری زیر مجموعه نزاع ثبت شده که 466 پرونده مربوط به خانم ها و 8 مورد مربوط به آقایان است.
امینی درباره حوادث رانندگی گفت :در همین سال3 هزار784 پرونده داشتیم که هر پرونده متعلق به یک فرد است ودر بخش مصدومان10.6 درصد افزایش داشتیم.
وی یادآور شد:در حوادث رانندگی12.9 درصددر میان خانم ها9.6 در میان آقایان افزایش داشته ایم.
وی تاکید کرد :430 مورد جسد را معاینه کردیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل در بخش جنایی و غیر جنایی 7.5 درصد کاهش داشتیم .
امینی با بیان اینکه در بررسی قصور پزشکی افراد خودشان تصمیم می گیرند که به نظام پزشکی یا پزشکی قانونی مراجعه کنند افزود: پزشکی قانونی درصد جراحت وارد شده به فرد را بررسی می کند دیه آن مشخص می شود در حالی که در نظام پزشکی با کادر درمانی متخلف برخورد می شود.
وی یادآور شد از تعداد 24 پرونده قصور پزشکی 13 مورد آن منجر به محکومیت متخلفان شد که بیشترین نارضایتی و قصور در جراحیهای زیبایی و بخش زنان و زایمان اتفاق افتاده است.
امینی درباره آمارهای خودکشی در استان گفت:به نسبت جمعیت در کشور رتبه چهارم را داریم و در حالی که میانگین کشوری 5.3 درصد است در استان به 8.5 درصد هم می رسد و 35 درصد افزایش را نشان می دهد.
امینی با ابراز نگرانی از خودکشی های زیر 18 سال درگفت:در کشور 8.7 درصد از افرادی که خودکشی می کنند زیر 18 سال هستند اما در استان این آمار به 24 درصد هم می رسد.
مدیر کل پزشکی قانونی حلق آویزی و سلاح گرم را مهمترین روش خودکشی دانست و گفت: متاسفانه استفاده از سلاح گرم در استان برای خودکشی سه برابر آمارهای کشوری است.
امینی در این نشست از وضعیت بد ساختمان پزشکی قانونی در شهرستانها گلایه کرد و گفت:آزمایشگاه آسیب شناسی از خرداد ماه شروع به کار می کند اما برای راه اندازی آزمایشگاه سم شناسی باید منتظر پروژه بیمارستان 200 تختخوابی بمانیم.
وی ابراز امیدواری کرد با راه اندازی این آزمایشگاه پروسه معاینه علمی اجساد از 2 تا 3 ماه به 10 روز کاهش یابد.
امینی رتبه استان را در زمینه غرق شدگی پنجم کشوری اعلام کرد و گفت : از 13 مورد غرق شدگی که بیشتر در رودخانه ها اتفاق افتاده سه مورد آن خانم ها بودند.
وی با بیان اینکه حوادث کار 19 درصد افزایش داشته افزود: 381 پرونده در سال۹۴ در این زمینه تشکیل شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد