تاریخ درج خبر : 1395/02/29
کد خبر : ۵۴۲۸۸۴
+ تغییر اندازه نوشته -

انتقادهای مدیرعامل مجتمع تفریحی یاسوج تا عدم پرداخت هزینه پسماند توسط مرکز علمی استان

اختتامیه همایش ملی گردشگری و توسعه پایدار و همایش علمی یاسوج در حالی عصر امروز به کار خود پایان داد که انتقادهای مدیرعامل تفریحی و اقامتی یاسوج و عدم پرداخت هزینه پسماند توسط یکی از مراکز علمی از حواشی این همایش‌ها بود.
به گزارش سایت استان به نقل از فارس، دومین همایش ملی گردشگری و توسعه پایدار و اولین همایش علمی یاسوج در حالی عصر امروز در دانشگاه آزاد واحد یاسوج به کار خود پایان داد که همانند مراسم افتتاحیه که صبح دیروز برگزار شد با استقبالی خوبی از سوی مردم، مدیران و مسؤولان مواجه نشد.

از سوی دیگر دومین همایش ملی گردشگری و توسعه پایدار که انتظار می‌رفت به شکل ملی برگزار شد، بیشتر حال و هوای یک مراسم و همایش شهرستانی را داشت و تنها کارکنان شهرداری، کارکنان میراث فرهنگی، اصحاب رسانه و برخی از دانشجویان دانشگاه آزاد حضور داشتند و کمتر به همایشی ملی شبیه بود.

آنچه بیش از همه دومین همایش ملی گردشگری و توسعه پایدار را از از نام خود دور کرده بود تجلیل از برگزیدگان این همایش بود که کارکنان شهرداری، کارکنان میراث فرهنگی، برخی اعضای شورای شهر و برخی مدیران بخش خصوصی مورد تجلیل قرار گرفتند.

* مسؤولان استان به جای ارائه آمار غیر واقعی به فکر توسعه گردشگری باشند

در ابتدای این نشست لهراسب باقری مدیرعامل بزرگترین مجتمع تفریحی، ورزشی و اقامتی جنوب کشور با انتقاد از سخنان روز گذشته محمود باقری در مراسم افتتاحیه این همایش گفت: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان روز گذشته به مشکلات استان و شهر یاسوج در اسکان مسافران و گردشگران اشاره کرد، این در حالی که است که بزرگترین مجتمع تفریحی، ورزشی و اقامتی جنوب کشور در متراژ 10 هزار متر مربع در حال احداث است.

وی اضافه کرد: مسؤولان گردشگری در حالی از ساخت هتل و هتل آپارتمان با استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی خبر می‌هند که دولت در وضعیت بد مالی و اعتباری قرار دارد.

این سرمایه‌گذار بخش خصوصی از ارائه آمار غیرواقعی گردشگری توسط مسؤولان مربوطه انتقاد کرد و افزود: مسؤولان به جای قرار گرفتن در پشت تریبون و ارائه آمار غیر واقعی به مردم و رسانه‌ها در تلاش برای توسعه این بخش مهم باشند.

* انتقاد از اداره‌کل میراث فرهنگی زیرسؤال بردن عملکرد این دستگاه است

در ادامه مسؤولان روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پاسخ به سخنان انتقادی باقری مدیرعامل مجتمع تفریحی، ورزشی و اقامتی آزادی گفت: انتقاد مدیرعامل مجتمع تفریحی و ورزشی یاسوج تنها مربوط به مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیست بلکه تمام خانواده میراث فرهنگی استان زیرسوال رفت.

پریسا راد با اشاره به اینکه گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج در سال‌های اخیر مورد توجه جدی قرار گرفته، بیان کرد: صحبت‌های مدیرعامل تفریحی و ورزشی آزادی تمام عملکرد میراث فرهنگی استان را زیرسوال برد.

وی تصریح کرد: ارائه آمار و ارقام از وظایف میراث فرهنگی است و نه تنها در این استان بلکه در تمام کشور آمار و ارقام میراث فرهنگی گاهی مواقع بزرگ‌نمایی و ولوم می‌شود.

مسؤول روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این همایش حضور نداشت و بهتر بود انتقادهای مدیرعامل تفریحی یاسوج در حضور وی مطرح می‌شد و محمود باقری از خود دفاع می‌کرد.

وی اضافه کرد: اگر می‌خواهیم بخش خصوصی قوی و پیشرفته‌ای داشته باشیم باید بخش دولتی در کنار بخش خصوصی حضور داشته باشد.

* عدم پرداخت هزینه‌های پسماند توسط یکی از مراکز علمی استان

در ادامه محمدعلی جاوید گفت: شهرداری یاسوج مشکلات فراونی دارد و قرار بود دغدغه‌های خود را در جمع مسؤولان بیان کنم اما به غیر از کارکنان و پرسنل شهرداری کسی در این جمع حضور ندارد.

شهردار یاسوج با اشاره به اولین همایش علمی یاسوج اضافه کرد: این همایش در سال‌های آینده بهتر و پربارتر برگزار می‌شود.

این مسؤول با اشاره به اینکه در سال 92 شهرداری یاسوج را با 18 میلیارد اعتبار تحویل گرفتم، گفت: بدهی شهرداری در سال 92، 35 میلیارد تومان بود که با تلاش‌های صورت گرفته این مبلغ کاهش چشمگیری داشته است.

وی با بیان اینکه شهرداری در منابع مالی پایدار با مشکل مواجه است، افزود: مدیریت پسماند در سال 1383 به تصویب رسید و ادارات و دستگاه‌ها باید هزینه جمع‌آوری زباله خود را پرداخت کنند اما یکی از مراکز علمی استان هزینه حمل زباله‌های خود را پرداخت نمی‌کند و حاضر به انعقاد قرار داد با شهرداری نیست.

جاوید تصریح کرد: کل اعتبارات عمرانی شهرداری در سال گذشته یک میلیارد و 400 میلیون تومان بود، اما شهرداری سال 95 را سال پرباری می‌داند، چرا که در جهت پیشرفت و توسعه استان 110 پروژه و برنامه تعریف شده است.

شهردار یاسوج افزود: 4 هزار و 200 تن قیر برای آسفالت معابر خاکی خریداری و بیش از 40 هکتار پارک نیز کلنگ‌زنی شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد