تاریخ درج خبر : 1395/02/29
کد خبر : ۵۴۲۸۸۵
+ تغییر اندازه نوشته -

شگفت انگیزترین جاده جهان در دهدشت( + تصاویر)

مسیر مهم است، نه مقصد؛ این جمله‌ای است که عده‌ای در مسافرت‌ها بر زبان می‌آورند. سراسر جهان، کیلومترها جاده گسترده شده‌اند و در همین حال که جاهای مختلف را به یکدیگر متصل می‌کنند، می‌توانند نماهای دلپذیری را نیز برای رهگذران ایجاد کنند.
به گزارش سایت استان به نقل از کبنانیوز، با انتشار۵ جاده زیبای جهان خوب است بدانید که جاده سوق به دهدشت، ششمین جاده گروه ۵+۱ می باشد که سرشار از لاله های قرمز رنگ است.
۱- جاده میلفورد (Milford)- نیوزیلند
این جاده، در مسیری به اندازه ۱۴۴ مایل از میان پارک ملی «فیورلند»، در قلب آلپ جنوبی عبور می‌کند. این مسیر همچنین به «میلفورد ساند» متصل می‌شود؛ یکی از مکان‌هایی که سه‌گانه «ارباب حلقه‌ها» در آن فیلمبرداری شده است

جاده میلفورد (Milford)- نیوزیلند۱

۲- جاده استلویو پس ترولستیگن(Stelvio Pass)- ایتالیا
این جاده دومین جاده مرتفع آسفالت شده در آلپ محسوب می‌شود و والتلینا را به دره آدیگه و مرانو متصل می‌کند. جاده استلویوپس در نزدیکی مرز با سوئیس و در ۷۵ کیلومتری بولزانو واقع شده است. این جاده دارای ۴۸ پیچ تند و خطرناک است. همچنین این مسیر یکی از طولانی‌ترین جاده‌های مارپیچی در جهان، محسوب می‌شود.
عکس
جاده زیبای گریت اوشن(Great Ocean Road)- استرالیا
در کنار جاده زیبای گریت اوشن (Great Ocean) در استرالیا می‌توانید از تخته سنگ‌های آهکی که به «دوازده رسول» معرفند و همچنین نمایش وال‌ها، جنگل‌های بارانی و پارک‌های ملی زیبا لذت ببرید.

جاده میلفورد (Milford)- نیوزیلند

۴- جاده چالوس- ایران
جاده چالوس شاید از معدود جاده¬های ایران باشد که عبور از آن، تنها بهانه رسیدن به یکی از اماکن گردشگری نیست، چرا که این جاده، خود از مناطق بسیارپرطرفدار گردشگری است و سالانه میلیون ها نفر، مهمان طبیعت زیبا و منحصر به فرد این جاده می شوند.

۴- جاده چالوس- ایران
جاده چالوس شاید از معدود جاده¬های ایران باشد که عبور از آن، تنها بهانه رسیدن به یکی از اماکن گردشگری نیست، چرا که این جاده، خود از مناطق بسیارپرطرفدار گردشگری است و سالانه میلیون ها نفر، مهمان طبیعت زیبا و منحصر به فرد این جاده می شوند.

جاده استلویو پس ترولستیگن(Stelvio Pass)- ایتالیا۲
چهارمین جاده زیبای دنیا که صرف نظر از زیبایی رویایی اش، یکی از مهم‌ترین مسیرهای ارتباطی کشورهم محسوب می شود. این جاده از شمال به استان مازندران و شهرستان چالوس، از شرق به شهر تهران و شمیرانات، از غرب به منطقه طالقان و از جنوب به شهر کرج می رسد. جاده‌ای با قدمت ۸۰ سال، که با پیچ و خم‌های متعدد در دل کوه و زیبایی‌های بکر طبیعی، سفری خیال انگیز را برای مسافران رقم می زند.
رودخانه کرج که به موازات جاده کرج- چـالوس امتداد دارد، سد کرج و روستای کوچک و زیبای واریان که مثل جزیره‌ای کوچک در آن سوی آب سدکرج قرار گرفته، زیبایی‌های این جاده را چند برابر کرده است. جاده کرج – چالوس در هر فصل به رنگی درمی‌آید و گاه تضاد رنگ‌ها چنان مناظر باشکوهی را مقابل چشمانتان می آورد که هر لحظه ممکن است دچار توهم خواب بودن و رویا دیدن شوید! در برخی از ماه های سال، از تهران که به سمت چالوس حرکت می کنید در ابتدای راه آسمان آفتابی است. به ارتفاعات هزار چم و سیاه بیشه در میانه راه که می رسید با کوه های پربرف و زمین یخ زده و آسمان مه آلود رو به رو می شوید و پیچ و خم ها را که پشت سر می گذارید، آسمان ابری و بارانی بالای سر شماست.
از سال ۱۳۱۲ که این جاده مورد بهره برداری قرار گرفت تا مسیر تهران به ساحل دریاچه خزر، هموار وکوتاه شود، کم کم انواع رستوران‌ها و واحدهای اقامتی و پذیرایی هم در کنار این جاده شکل گرفتند. این در حالی بود که ساخت سد امیر کبیر کرج در سال نیز۱۳۴۰ به جاذبه های این جاده اضافه کرد و در زمان کوتاهی جاده چالوس که نام اولیه آن جاده ۵۹ بود، به یکی از تفریحگاه‌های مهم گردشگری کشور تبدیل شد.
تونل های بلند و کوتاه این مسیر هم از دیگر جاذبه های دیدنی و جالب توجه جاده چالوس است. تونل کندوان در اردیبهشت ماه سال ۱۳۱۴ شمسی ساخته شده و تونلی است به مسافت یک هزار و ۸۸۶ متر وعرض پنج الی هفت متر و ارتفاع شش متر، که کار ساخت آن چهار سال طول کشیده و در سال ۱۳۱۸ به بهره برداری رسیده است. با احداث این تونل ۱۳ کیلومتر از مسیر مرکز کرج به چالوس کاسته شده، تا پیش از این برای طی این مسیر باید کوه دور زده می‌شد.
۵- جاده کابوت((Cabot)- کانادا
مسیر کابوت در نووا اسکاتیا یکی از خوش‌منظره‌ترین مسیرهای رانندگی در کانادا است که از بخش بزرگتر جزیره کیپ برتون شروع شده و نماهایی بسیار زیبا از جنگل و اقیانوس دارد. در همین حال که از این جاده عبور می‌کنید، اگر خوش‌شانس باشید می‌توانید یک دسته وال نیز در حال شنا کردن ببینید

جاده زیبای گریت اوشن(Great Ocean Road)- استرالیا۴

۶- جاده سوق به دهدشت
ششمین جاده بسیار زیبا و بدون از خطر در جهان جاده ای است با طول بسیار زیاد که شاید بتوان گفت طویل ترین جاده ای است که تا کنون ساخته شده است ، این جاده ۱۰ کیلومتری که یکی از خلقتهای دست بشر و سیاسیون منطقه می باشد به دلیل رنگ و بوی سیاسی که از آن تراوش می شود و در نقطه به نقطه آن لاله ای سبز رنگ با شکوفه های قرمز رنگ روئیده است و عده زیادی از مسافرانی که از این جاده عبور می کنند با بوئیدن این لاله ها و خاطراتی که از آنها دارند شیفته و مست عدالت استاندار استان کهگیلویه و بویر احمد و مدیر کل راه و ترابری و نماینده محترم مردم شریف کهگیلویه می شوند.
جاده ای که با تدابیر و تلاش و کوشش مسئولین شهرستانی و استانی به دلیل پیگیری های مکرر و غیر مثمر ثمر بخشدار محترم شهر سوق و دیگر مسئولین این بخش کوچک ولی پر حاشیه به مقدس ترین جاده ای تبدیل شده است که برای شروع آن به جای ذبح گوسفند ریختن خون انسانهای شریف و بی گناه مباح شده است .
این جاده شگفت انگیز در حاشیه جنوبی شهر دهدشت ، شهرستان کهگیلویه را به شهرستان لنده متصل می نماید.
یکی از جاذبه های بسیار زیبای این جاده پل شگفت انگیز دره لبک می باشد که به دلیل معماری بکار رفته در آن و ارتفاع منحصر به فردی که دارد آن را از خطرناکترین پلهای روی کره زمین نموده است.
از دیگر جاذبه های شگفت انگیز این جاده که آن را به یکی از زیبا ترین جاده های دنیا نموده است پیچ های زیبا و بسیار زیاد و خطرناک این جاده ۱۰ کیلومتری می باشد که هر راننده ای که از این جاده عبور می نماید وقتی به مقصد میرسد مثل اینکه هفت خوان رستم را طی نموده و دستش به آ سمان هفتم رسید که به سلامت از این جاده عبور نموده و به آغوش گرم خانواده اش بازگشته است .
پیشنهاد حقیر به کلیه مسئولین محترم استان کهگیلویه و بویر احمد از استاندار و معاونینش تا مدیر کل های محترم تا نمایندگان مردم استان که جهت تفریح و عوض کردن حال و هوای روحی تان همراه با میهمانان کشوری که به استان سفر میکنند از جاذبه های این جاده بسیار زیبا که حاصل تدابیر و تلاشهای خودتان می باشد استفاده بهینه و دیدن فرمایید .
در هر صورت علی رغم شگفتی های منحصر به فرد این جاده هشدار این حقیر به عنوان یکی از مردم مظلوم و زجر دیده شهر همیشه محروم و متاسفانه ظلم پذیر سوق به تمامی مسئولین استانی و شهرستانی علی الخصوص استاندار محترم و مدیر کل راه و ترابری استان و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پیشگاه خداوند در سرای باقی غیر قابل انکار می باشد لذا اگر اعتقادی هست لاک پشت وار نه، بلکه به همان شدت و حدت که نسبت به تصاحب یک پست بی ارزش از هیچ تلاشی فروگذار نیستید نسبت به اتمام این جاده که هر روز یکی از نزدیکانمان را به کام مرگ می کشاند اقدام نمایید. در غیر اینصورت جهت رضای خداوند استعفا نمائید تا حداقل در سرای باقی پاسخی به وجدان خوابیده خودتان داده باشید.

untitled10untitled12untitled11untitled9untitled8چالوس ایرانچالوس   جاده زیبای گریت اوشن(Great Ocean Road)- استرالیا جاده استلویو پس ترولستیگن(Stelvio Pass)- ایتالیا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • محمد گفت:

    ترتیب عکس ها افتضاحه اصلاحش کنید

  • یک سوقی گفت:

    هر کیلومتر این جاده اغشته به خون عزیزانیست که بر اثر بی لیاقتی مدیران این استان در این مسیر 10کیلومتری کشته شده اند و نمیدونیم تا چه زمانی باید شاهد از بین رفتن همشهریانمون در این مسیر باشیم.

  • کهگیلویه بزرگ گفت:

    جاده سوق ب دهدشت… کجاش قشنگه خنده داره واقعا بیکارید…زیبایی جاده های دیگه رو خراب کردید

پربازديد