تاریخ درج خبر : 1395/02/31
کد خبر : ۵۴۳۰۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -

بیچاره یاسوج؛ همایشهایی که مرکز استان را به انزوا می کشند

از ماه ها پیش شهرداری یاسوج و اداره کل میراث فرهنگی استان از همه تریبونها درباره روز یاسوج و همایش یاسوج گفتند.
به گزارش سایت استان، از آن سو دانشگاه آزاد اسلامی که در کار تولید علم و پژوهش می لنگید برگزاری این همایش را به عهده گرفت تا شاید بتواند از این انزوای علمی خارج شود.
مسوولان پیش از برگزاری بر ملی بودن آن تاکید می کردند اما در زمان برگزاری هیچ نشانی از ملی و یا حتی استانی بودن در آن دیده نمی شد.برگزیدگان اغلب مسوولان شهرداری، میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری اعضای شورای شهر و برادران باقری به عنوان اسپانسرها بودند.
مشارکت علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد به عنوان برگزار کننده آنقدر کمرنگ بود که به چشم هم نمی آمد. و این انفعال زمانی خودش را بیشتر نشان داد که آل بویه ریاست این دانشگاه بالای سن رفت و پشت تریبون اعلام کرد من نمی دانستم همایش قرار است اینجا برگزار شود . این حرف وی یک فرار به جلو محسوب می شود شاید آل بویه فراموش کرده باشد اما یک ماه پیش در حضور معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم و در پاسخ به گلایه وی که گفته بود فعالیتهای پژوهشی در این استان کم وحتی ناچیز است او و همکارانش مساله همایش را پیش کشیدند که قرار است در همایشی ملی چنین و چنان کنیم.
از آنجا که برگزار کنندگان از چند سازمان متفاوت بودند چنین به نظر می رسید هر کس مقاله خود را ارایه داده و سالن را ترک کرده است این را می شد از گلایه های لهراسب باقری مدیر عامل مجتمع رفاهی ،اقامتی و تفریحی آزادی باقری برداشت کرد وقتی در مراسم اختتامیه پشت تریبون گفت: خانواده باقریها سالهاست در این شهر به جای بساز و بفروشی تمام هم و غم خود را بر توسعه استان گذاشته اند و حال شنیده ام که مدیر میراث فرهنگی استان گفته اند ما هتل به درد بخور در این شهر نداریم.
باقری ادامه داد: من متاسفم برای مدیری که هنوز نمی داند مجتمع آزادی باقری در نوع خودش بزرگترین مجموعه جنوب کشور است .
بعد هم خطاب به مدیر کل میراث فرهنگی گفت:شما سالهاست از هتلی حرف می زنید که قرار است کنار پلیس راه با اعتبارات صندوق توسعه گردشگری راه بیندازید آن هم در دولتی که گرفتار بحران اقتصادی است.
اوگلایه ها را تا سطح نمایندگان استان نیز پیش برد و گفت: نمایندگان باید از انتصابهای قومی و قبیله ای و همچنین جناحی بپرهیزند چرا که حضور افراد بیسواد و بی کفایت در مسند قدرت عامل اصلی همه مشکلات استان است.
در نهایت او از شهرداریاسوج تشکر کرد که با حل مساله پروانه پایان کار کارخانه قند یاسوج قفل صنعت را در این شهر گشوده است.
شهردار یاسوج نیز با ارایه گزارشی از عملکرد شهرداری مثل همیشه از بدهی های گذشته سازمانش گلایه کرد و گفت در شروع فعالیتم تنها منبع درآمد ما همان پاساژ قدیمی شهرداری بود که اکثر مغازه های آن خالی بود آنهایی که مستاجر داشتند هم در پول آب و برق خود مانده بودند و هنوز هم وضعیتش همان است.
محمد علی جاوید ادامه داد:در شهر یاسوج ما چشممان به دست مردم است اگر ساخت و سازی انجام بدهند برای ما خوب است و اگر انجام ندهند پس ما درآمدی نخواهیم داشت. برای همین مجبوریم برای خود درآمدهای ثابتی ایجاد کنیم.
جاوید درباره پسماندهای شهری که به معضلی برای شهرداری تبدیل شده گفت:در قانون تصریح شده برای جابجایی پسماند سازمانها باید هزینه بپردازند در چندین سال گذشته این کار را رایگان برای ادارات انجام دادیم نوش جانشان اما از این به بعد باید هزینه بپردازند.
او همچنین گلایه کرد که ادارات برای فرار از پرداخت هزینه حمل زباله با پیمانکاران شهرداری زد و بند می کنند و شهرداری را دور می زنند.
در پایان این همایش برگزار کنندگان جوایزو لوح تقدیر ها را میان خودشان تقسیم کردند و همایش شهر یاسوج به کار خود پایان داد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    قابل توجه نه فقط پول از ادارات می گیرند درحال حاضر شهرداری دراقدامی عجیب سالانه 150تا 300هزارتومان از هرخانوار برای جمع اوری پسماند می گیر پس اگر بنا باشد که پول جمع اوری زبالاها را بدیم دیگر کار سازمانهای خدمات رسان چیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • ناشناس گفت:

    متاسفانه در طول این مدت شهرداری هزینه ها را خیلی افزایش داده است ؟تمدید پروانه ساختمانی از 30000هزارتومان به 250هزارتومان وبالاتر افزایش داده شده است ؟لطفا از این مورد گزارش تهیه فرماید

پربازديد