تاریخ درج خبر : 1395/03/02
کد خبر : ۵۴۳۱۱۴
+ تغییر اندازه نوشته -

اقدام تحسین برانگیز یکی از کارکنان دادگستری کهگیلویه و بویراحمد

در اقدامی انسان‌دوستانه، قاتلی با تلاش یکی از کارکنان دستگاه قضایی کهگیلویه و بویراحمد که خود برادر مقتول است، بخشوده شد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی دادگستری کهگیلویه و بویراحمد، «ع» گره‌بند که به همراه برادرش عبدالرضا در سال ۱۳۸۹ یکی از بستگان خود به نام طاهری را به قتل رساندند با تلاش‌­های برادر مرحوم طاهری که خود عضو شعبه نهم (ویژه زندان) شورای حل اختلاف استان است، بخشیده شد.

این جلسه که با حضور سید محمدابراهیم ساجدی، معاون قضایی دادگستری استان در امور شوراهای حل اختلاف و ریش سفیدان و معتمدین محلی در روستای بردیان دهدشت برگزار شد بدون هیچ قید و شرطی «ع» گره‌بند از حکم قصاص رهایی یافت.

بنا به این گزارش ساجدی اظهار کرد: اگر تلاش‌های طاهری همکارمان نبود این مسأله به صلح و سازش منجر نمی‌شد، اما تلاش‌های وی کارساز شد و توانست نظر خانواده خود را برای رضایت جلب کند.

در این جلسه سید محمدابراهیم ساجدی بیان کرد: خداوند کسانی که خشم خود را فرو می‌برند و جلوی غضب خود را می‌گیرند و از مردم می‌گذرند دوست دارد و از آنان می‌گذرد.

وی گفت: خانواده طاهری مصداق اشاره این آیه است که خداوند برایشان بشارت ورود به بهشت را داده است.

معاون قضایی دادگستری در امور شوراهای حل اختلاف یادآور شد: نباید در میان سادات دعوا و درگیری باشد، ارتباطات با دوستان، معاشرت و رفاقت سادات باید برای دیگر شهروندان الگو باشد.

به گزارش فارس؛ شورای حل اختلاف زندان یاسوج در سال گذشته یکی از فعال‌ترین شوراهای حل اختلاف کشور مطرح شد و در بسیاری از ابعاد قضایی همچون صلح و سازش در رتبه‌های بالای کشور قرار گرفت.

در سال ۱۳۹۴ نیز ۷۰ درصد پرونده‌ها در شعبه زندان شورای حل اختلاف منجر به سازش شد به همین دلیل رتبه برتر صلح و سازش در کشور را به خود اختصاص داد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد