تاریخ درج خبر : 1395/03/02
کد خبر : ۵۴۳۱۴۸
+ تغییر اندازه نوشته -

گچساران در صدر خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد

رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون از ابتدای برنامه خرید گندم کشاورزان هم‌استانی، گچساران در صدر خرید گندم مازاد بر مصرف بوده است.
به گزارش سایت استان به نقل از فارس، با اشاره به سیاست‌های جهاد کشاورزی مبنی بر خرید برخی محصولات استراتژیک مانند گندم از کشاورزان اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی به ما ابلاغ کرده که در استان میزان 50 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری کنیم.

این مسؤول گفت: از این میزان تاکنون 50 درصد یعنی میزان 25 هزار تن گندم در استان خریداری شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیش‌بینی ما این است که امسال به میزان 60 هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان استان را خریداری کنیم.

این مسؤول با بیان اینکه در سطح استان تعداد 15 مرکز خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در نظر گرفته شده است، افزود: تاکنون بیشترین میزان خرید متعلق به شهرستان گچساران بوده است.

گوهرگانی به زمان خرید گندم از کشاورزان استان اشاره کرد و گفت: این کار از 14 اردیبهشت امسال آغاز و تا پایان شهریور در مناطق سردسیری استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در ادامه به قیمت انواع گندم خریداری شده از کشاورزان اشاره کرد و گفت: قیمت گندم دروم 13 هزار ریال و قیمت گندم بذری برای هر کیلوگرم 14 هزار ریال است.

وی گفت: قیمت گندم نان نیز 12 هزار و 700 ریال در نظر گرفته شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد