تاریخ درج خبر : 1395/03/03
کد خبر : ۵۴۳۱۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -

رکورد همچنان پا برجاست/ بیکاری بلای جان جوانان کهگیلویه و بویراحمد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این استان در سال ۹۰ بالاترین نرخ بیکاری را در کشور به خود اختصاص داد گفت: در سال ۹۴ نیز از لحاظ نرخ بیکاری در کشور در رتبه آخر قرار گرفتیم.

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، حسن نوروزی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود حدود 20 هزار روستای کمتر از 20 خانوار در کشور، اظهار داشت: این مشکل در استان کهگیلویه‌وبویراحمد نیز وجود دارد که مشکلات زیادی را در بحث خدمات‌رسانی ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد در سال 90 بالاترین نرخ بیکاری را در کشور به خود اختصاص داد، افزود: در سال 94 نیز از لحاظ نرخ بیکاری در کشور در رتبه آخر قرار گرفتیم.

نوروزی با اشاره به اینکه متوسط سرانه مالیات بر ارزش افزوده در سال 91 در کشور 43 هزار تومان بود، تصریح کرد: این آمار در کهگیلویه و بویراحمد 22 هزار تومان بوده است که نشان‌دهنده ضعف بنیه مالی مردم این استان است.

وی میانگین تراکم دانش‌آموز در کلاس در سطح کشور را 22.7 نفر عنوان و بیان کرد: کهگیلویه و بویراحمد با 17.6 نفر، پایین‌ترین نرخ تراکم دانش‌آموز در کلاس را در کشور دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: شاید یکی از دلایلی که ماده 180 به آموزش و پرورش استان ما اختصاص داده نشد نرخ پایین تراکم دانش‌آموز در کلاس باشد.

نوروزی با بیان اینکه در سطح کشور به طور متوسط به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت، 5 هزار دانشجو وجود دارد، گفت: کهگیلویه و بویراحمد با 8 هزار و 430 دانشجو به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت، رتبه 4 تراکم دانشجویی را در کشور دارد.

وی ابراز کرد: سرانه فضای ورزشی روباز در کهگیلویه و بویراحمد 0.54 مترمربع است که این استان از این لحاظ بعد از اردبیل در رتبه دوم کشور قرار دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه میانگین فضای سرپوشیده ورزشی در کشور 0.06 متر مربع است، گفت: کهگیلویه و بویراحمد با میانگین 0.54 مترمربع فضای سرپوشیده رتبه 5کشور را دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • م گفت:

    رکود و تورم موجود در جامعه حاصل مدیریت غلط احمدی نژاد بوده است .در دوره او بود که بانکها 50 درصد نقدینگی خود را به سمت بنگاه داری و شرکت داری سوق داد 200 هزار میالیارد تومان را هم به دوستان و رفقا به بهانه اجرای اصل 44 قانون اساسی داد که حاصلش ظهور پدیده هایی چون امثال بابک زنجانی شد. 100 هزار میلیاردی راهم دولت کنونی برای پرداخت یارانه که از کشفیات احمدی نژاد برای جبران افزایش قیمت حامل های انرزی بود از بانک ها قرض گرفته که توان بازپرداخت آنرا فعلا ندارد. بنابراین کل نقدینگی موجود در کشور حدود 200 هزار میلیلارد تومان است که آنهم در دست مردم بصورت سپرده در بانکها می چرخد و هیچ تاثیری در روند توسعه ندارد فقط برای استفاده سود سپرده است.آری این است حاصل کار و تدبیر احمدی نزادی که با سیاست پوپولیستی این مملکت را گرفتار رکود و تورمی کمرشکن کرده است و با خواباندن چرخ دولت میلیونها جوان جویای کار نا امید در خانه ها حبس نموده است

پربازديد