تاریخ درج خبر : 1395/03/03
کد خبر : ۵۴۳۲۳۰
+ تغییر اندازه نوشته -

بویراحمد رکورددار معتاد استان/تریاک رایج ترین ماده مخدر استان

سید ناصر رضایی در جلسه کنترل آسیب های اجتماعی اظهار کرد:شرایط کلی که اکنون بر حوزه اعتیاد استان حاکم است با دو سال گذشته خیلی تفاوت دارد و امروز معتادین ترزیقی بسیار کم هستند و امروز ما کمتر از ۳۰ نفر معتاد متجاور در استان داریم و در سالهای گذشته معتاد ترزیقی بسار زیاد بود و همین امر باعث شده بود که آمار بیماران مبتلا به ایدز در استان سیر صعودی داشته باشد.
به گزارش سایت استان به نقل از فصلی نو، رضایی در ادامه افزود : در عوض گرایش به سمت روانگردها در حوزه دانشجویان ،دانش آموزان و افراد جوان و نوجوانی که در جامعه هستند ،تغییراتی هستند که در حال شکل گیری می باشد.
رئیس اداره مبارزه با مواد مخدر استان کهگیلویه و بویراحمد به موجهای جدید آسیب های اجتماعی اشاره کرد و بیان داشت:موجهای جدیدی از آسیب های اجتماعی به استان در حال ورود هستند و استان ما همسایگانی دارد و تاثیر گذارترین استان همسایه ما استان فارس است که ما خیلی از واقعیت های اجتماعی خودمان را می توانیم با استان فارس محک بزنیم.
سید ناصر رضایی ادامه داد: من اعتقادم این است که موجی از آسیب های جدید در شکل جدید در حوزه مصرف مواد مخدر از استان فارس به سمت استان ما و سایر استان ها در حال سرازیر شدن است و باید برنامه ریزی کنیم.
رضایی با اشاره به اینکه بیشترین مواد مصرفی در استان ما تریاک است تاکید کرد: حدود ۶۰ درصد مواد مخدر مصرفی در استان ما تریاک است ،اما موج جدیدی از مصرف مواد صنعتی از استان های مجاور بویژه از سمت استان فارس به استان ما در راه است که باید آنها را مدیریت کنیم.
وی در ادامه به تاثیر حاشیه نشینی بر گسترش فعالیت های مواد مخدر گفت : تاثیر حاشیه نشینی در افزایش مصرف مواد مخدر قابل ذکر است و مصداق آن هم اینست که مهمترین شهر آلوده ما در استان شهرستان بویراحمد است در حالیکه قبلا این عنوان به شهرستان گچساران تعلق داشت.
رئیس اداره مبارزه با مواد مخدر استان کهگیلویه و بویراحمد به عملکرد اداره مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت:بیش از ۴ هزار کیلو ما کشفیات مواد مخدر در استان داشتیم و دستگیر شده گان در این بخش ۱۸۹۸ نفر بوده اند.
سید ناصر رضایی تعداد معتادین به مواد مخدر در استان را ۸هزار نفر عنوان کرد و ادامه داد:آمار ارائه شده در ارتباط با معتادین به مواد مخدر برابر ۱ و هشت صدم و معادل ۸ هزار نفر می باشد که در کنار این ها فعالیت های خوبی صورت گرفته است

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد