تاریخ درج خبر : 1395/03/03
کد خبر : ۵۴۳۲۳۲
+ تغییر اندازه نوشته -

وجود 50 هزار حاشیه نشین در استان

مدیرکل فرهنگی اجتماعی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به افرایش حاشیه نشینی در استان، گفت: بیش از ۵۰ هزارنفر حاشیه نشین در استان وجود دارد.

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، حجت الاسلام سید علی فتح میرمحمدی صبح امروز در نشست مدیریت کنترل آسیب‌های اجتماعی با اشاره به برگزاری نشست سران سه قوه با مقام معظم رهبری پیرامون آسیب‌های اجتماعی، اظهار داشت : تشکیل ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت آسیب‌های اجتماعی در سراسر کشور مهم‌ترین خروجی آن جلسه بود.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: استاندار، دبیر شورای فرهنگ عمومی، معاون سیاسی استاندار و نماینده تشکل‌های مدنی از اعضای ستاد فرهنگی اجتماعی مدیریت آسیب‌های اجتماعی در استان هستند.

وی افزود: به پیشنهاد استاندار استان بنا بر اهمیت این موضوع مدیران سایر دستگاه‌های اجرایی استان از جمله آموزش و پرورش، جهاد دانشگاهی، نیروی انتظامی، بهزیستی، دانشگاه علوم پزشکی، صداو سیما،دانشگاه یاسوج و چند نفر از استادهای دانشگاه‌های استان به عضویت آن درآمدند.

میرمحمدی با بیان اینکه در وهله اول باید آسیب‌های اجتماعی براساس بافت بومی و سنتی استان شناسایی شوند، تصریح کرد: وضعیت اجتماعی در کشور مطلوب نیست مثلا استان ما در زمینه اعتیاد شرایط بحرانی ندارد ولی اولویت ما بحث خودکشی است.

وی با اشاره به افرایش حاشیه نشینی در استان، عنوان کرد: بیش از 50 هزارنفر حاشیه نشین در استان وجود دارد.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: وضعیت حاشیه نشینی در استان به حادی سایر استان‌ها نیست و از نظر ایمنی مسکونی مناسب است ولی کاربری‌های آموزشی، فرهنگی و ورزشی در آن مکان‌ها پیش بینی نشده است.

وی ابراز کرد: متاسفانه آمار طلاق در استان افزایش یافته است و می‌طلبد مسئولان با شناسایی راهکارها و ارائه آنها در این زمینه گام اساسی بردارند چرا که خانواده مهم‌ترین رکن اجتماعی در یک جامعه است.

میرمحمدی تصریح کرد: اگر مسائل اجتماعی و فرهنگی به موقع پیگیری شوند به طور قطع با آسیب‌های کمتری در جامعه رو به رو خواهیم شد و مهم‌ترین برنامه ما در این زمینه باید اولویت بندی طرح‌های ارائه شده برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در استان باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد