تاریخ درج خبر : 1395/03/03
کد خبر : ۵۴۳۲۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -
موحد خطاب به حبیبی:

حالا که«لا الله» را فرمودید «الا الله» را هم می گفتید

در پی اظهارات مهندس جهانگیر حبیبی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت مدیریت منابع آب کشور مبنی بر مخالفت محمد موحد نماینده وقت مجلس شورای اسلامی با احداث سد کلات در منطقه دشمن زیاری ،حجت السلام محمد موحد به این ادعا پاسخ دادند.

به گزارش سایت استان به نقل از جما نیوز،محمد موحد گفت: از جناب مهندس حبیبی که از متخصصان امور آب می باشند میخواهم که حالا که” لا الله ” را فرمودید “الا الله” را هم می گفتید.

وی در مورد ادعای مخالفت با احداث سد کلات گفت: اصل جریان چنین بوده که کارشناسان وزارت نیرو هنگام بررسی طرح ودر مرحله اولیه که به منطقه آمدند تا بررسی ومطالعات احداث سد شروع شود در پاسخ به سوال بنده که پرسیدم زمان اجرایی کردن سد وپروسه احداث چه مقدار می باشد گفتند:پروسه احداث سد سه مرحله دارد که هر مرحله چندین سال طول می کشد که اگر بررسی ها ومطالعات نشان دهد احداث سد از نظر اقتصادی به صرفه می باشد که تازه آن هم بستگی به تخصیص اعتبارات لازم به وسیله دولت و وزارت نیرو دارد.

موحد در ادامه گفت:من به کارشناسان عرض کردم شفاف وروشن بگویید اجرائی می کنید یا نه تا حداقل ما فکری به حال جاده کنیم .

وی گفت: متاسفانه عده ای یا بر اساس بی اطلاعی و ندانم کاری یا مسائل سیاسی اقدام به طرح چنین موضوعاتی می کنند که مثلا مسیر جاده جای دیگری بوده و تغییر مسیر دادیم که باید جهت اطلاع مردم خوب وفهیم عرض کنم مطالعات واجرای طرح جاده مذکور مربوط به دوران قبل و اوایل ا انقلاب اسلامی بوده ودر واقع دوستان کم لطفی می کنند .

موحد در یایان احداث جاده اصفهان را راه برون رفت شهرستان کهگیلویه از بن بست تاریخی دانست وگفت : جاده وراه جهت توسعه مهم است واثرگذار .

وی در آخر گفت:نهایتا به کارشناسان عرض کردم باید با مسئولان وزارت راه هماهنگ کنم که گفتند: ما مطالعه وبررسی میکنیم ونهایتا اگر مطالعات وبررسی ها نشان از به صرفه بودن احداث سد داشت تازه وارد مراحل چند گانه احداث می شویم که همانطور که عرض کردم پروسه چندین ساله می شد وعملا ضمن توقف اجرای جاده معلوم نبود مراحل احداث آن چقدر طول می کشد که آن هم بسته به تخصیص اعتبارات دارد که در واقع موجه به نظر نمی رسید وعملیات اجرای جاده ادامه پیدا کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • کریمی تهران گفت:

  در جلسه ای که قرار بر مسیر حال حاضر شد ادامه پیدا کند.بنده به اقایی موحد گفتم .باحدف سد چه توجیهی دارد این جاده با اینکه از محل تعین شد خیلی طولانی تر.ایشان گفتند که جاده در کنار مسیر رودخانه حالت تفریحی دارد،که با هم بحث مان……

 • احمد گفت:

  جناب آقای موحد سد و آب را که از مردم محروم کهگیلویه گرفتی جاده را پیگیری نکردی،حالا چطور حرف شما را باور کنیم؟

 • چراغ چشم داوود(دهدشتی) گفت:

  حجم مخزن سد کلات حداقل 3 میلیارد مترمکعب برآورد شده و این یعنی تامین آب کشاورزی کهگیلویه بزرگ و حتی بسیار فراتر از کهگیلویه و خودتان با سد کوثر 500میلیون متر مکعبی مقایسه کنید.ویژگی ها و عواید این سد1- ساختگاه مناسب2-تنگه ای با عرض بسیار کم حداکثر 500متر 3- ارتفاع تاج حدود 180 متر4-محل تلاقی دو رودخانه پر آب5-احداث نیروگاه در پایین دست 6 -رونق بخش کشاورزی و بدنبال آن رونق اقتصادی 7-اشتغالزایی 8- ممانعت از مهاجرت بی رویه و…

 • دهدشتی گفت:

  آقای موحد خدمت شما عرض کنم که مسیر اولیه جاده دهدشت پاتاوه که مسیر کنونی نبوده و بر فرض اینکه که همین مسیر از ابتدا در طرح اولیه بوده، آیا دیگر امکان جابجایی و اصلاح مسیر نبوده؟ و علم مهندسی در منطقه ما عاجز و ناتوان از طراحی مجدد قسمتی از جاده بود؟

پربازديد