تاریخ درج خبر : 1395/03/04
کد خبر : ۵۴۳۳۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل کمیته امداد استان خبر داد:

بیش از 5 هزار خانوار تحت حمایت، نیازمند احداث وتعمیرمسکن هستند

مدیرکل کمیته امداد استان گفت: بیش از 5 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان نیازمند ساخت، تعمیر و بازسازی مسکن هستند.
به گزارش سایت استان به نقل از سایت خبری کمیته امداد، فرید محبی در دیدار با مدیرکل بنیاد مسکن استان با بیان اینکه برنامه ریزی درخصوص تامین و مقاومسازی مسکن مددجویان به ویژه در مناطق محروم و روستایی یکی از مهمترین برنامه های کمیته امداد است، گفت: براساس برآوردهای انجام شده بیش از 5 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان نیازمند ساخت، تعمیر و بازسازی مسکن هستند، که بیشتر در مناطق روستایی و محروم سکونت دارند.
وی با اشاره به اینکه از جمله خدمات عمرانی کمیته امداد خرید، ساخت ‌و سازهای مسکن شهری، روستایی، بهسازی، بازسازی و مقاوم سازی مسکن مددجویان است، افزود: در سال گذشته 266 مورد کمک به خرید و ساخت مسکن، 514 مورد بهسازی مسکن و 971 مورد تعمیر، تکمیل و بهسازی مسکن مددجویان به مددجویان ارائه شده است.
محبی با اشاره به اینکه به منظور ارائه خدمات عمرانی به مددجویان تحت حمایت در سال گذشته بیش از 5میلیارد تومان هزینه شده است، بیان کرد: در راستای ارائه خدمات بهتر و مطلوبتر به نیازمندان، خواهان همکاری بیشتر خیرین و مردم نیکوکار هستیم.
وی بابیان اینکه کمیته امداد در احداث و بازسازی بافت‌های فرسود همه استانداردهای لازم در برابر حوادث طبیعی ازجمله زلزله و سیل را رعایت می‌کند، افزود: در سال جاری کاربهسازی و مقاوم سازی 250 مورد مسکن روستایی شروع شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان با بیان اینکه کمیته امداد در زمینه بازپرداخت اقساط مددجویان نیز حمایت های لازم را به عمل خواهد آورد، ضمن تقدیر از همکاری بنیاد مسکن خواستار تداوم این همکاری شد. در ادامه این نشست مدیرکل بنیاد مسکن استان ضمن اشاره به نقش کلیدی کمیته امداد در حل مشکلات نیازمندان و افراد بی بضاعت، اظهار داشت: از هیچ کوششی جهت رفع مشکل خانواده های مددجویان و نیازمندان دریغ نمی کنیم و به این همکاری افتخار می کنیم.
ابراهیم فرزانه با بیان اینکه در سال جاری 11 هزار مورد وام در استان داریم، اظهار کرد: امسال 5هزار وام طرح ویژه داریم و اولویت پرداخت تسهیلات را به مددجویان کمیته امداد اختصاص می دهیم.
فرزانه با بیان اینکه با همکاری ناظرین کمیته امداد بر طرح های عمرانی نظارت لازم صورت می گیرد، اظهار کرد: برای رفع مشکل پروانه های ساختمانی روستایی مددجویان می توان از طریق دهیاران اقدام و مشکلات آنها را رفع کرد.
وی در پایان تأکید کرد: با تمام توان از ارائه خدمات به خانواده های امداد حمایت لازم را به عمل آورده و مددجویان این نهاد را در اولویت دریافت کمک های بلاعوض ساختمان های نیمه کاره قرار می دهیم.
وی ضمن گلایه از بانکها درخصوص روند پرداخت تسهیلات مسکن، یادآور شد: اگر بانکها که در حال حاضر چرخه پرداخت وام ها را گاهاً تا 6ماه به تعویق می اندازند، ظرف مدت یک ماه تشکیل پرونده و پرداخت نمایند، می توانیم مشکلات زیادی از مردم و بخصوص نیازمندان را برطرف نماییم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد