تاریخ درج خبر : 1395/03/05
کد خبر : ۵۴۳۳۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -

انتقاد شدید تاجگردون از وضعیت بد استخدام در ادارات گچساران

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تبعیض در جذب نیرو در ادارات گچساران، گفت: استخدام‌های فامیلی و رابطه‌ای مردم را نگران کرده است.

به گزارش سایت استان، نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در نامه به مدیران دستگاه‌های اجرایی این دو شهرستان نکاتی را متذکر شد.

در بخشی از این نامه آمده است؛ مردم شریف گچساران و باشت با حضور پرشور خود یک‌بار دیگر این‌جانب را به‌عنوان وکیل خود برگزیده و اعتماد مجدد خود را با رأی بالا اعلام نمودند و نتیجه انتخابات دارای چند نکته اساسی بوده که لازم است مدیران محترم اجرایی به‌دقت آنها را مورد توجه قرار دهند.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رأی بالای بیش از 73 درصد بیانگر رأی آحاد جامعه بوده است، عنوان کرد: تعصبات قومی، قبیله‌ای و سیاسی مانع از اجرای قوانین و مقررات نشود، آحاد مردم جامعه همچنان که ترکیب آراء نشان می‌دهد همه اقوام و طوایف مشارکت حداکثری داشته و رأی این‌جانب همچنان که انتظار می‌رفت به شکل گسترده از تمامی اقوام بوده است.

وی بیان کرد: ضرورت دارد حال که مردم این‌چنین وحدتی آفریدند مسئولین نیز همت کرده و در ارتقاء آن بکوشند، اگرچه حتی در دوره نهم مجلس هم نگاه قومی و سیاسی نداشتم و رأی مردم این را اثبات نمود، تمایل دارم آن رویه توسط مسئولان هم‌افزا شده و نتیجه شیرین انتخابات در طول این دوره به کام مردم تلخ نگردد.

تاجگردون در بخش دیگری از این نامه با بیان اینکه آنچه مردم در طول دوران انتخابات همواره از آن گله‌مند بودند حول محورهای زیر بوده که لازم است فرمانداران محترم و کلیه مدیران اهتمام لازم برای رفع این معضل جدی برداشته و بدیهی است حقیر هم تمام تلاشم را برای به ثمر رسیدن این تلاش به عمل خواهم آورد، ابراز کرد: موضوع بیکاری، به‌عنوان معضل جدی که البته ریشه در اقتصاد کشور داشته ولی تلاش برای کاهش نرخ بیکاری در این دوره باید اولویت همه ادارات و سازمان‌ها باشد و به طور قطع مردم و وکیل مردم کوتاهی در این زمینه را نخواهد پذیرفت.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برنامه‌ها و اولویت‌ها در برنامه جداگانه به‌زودی اعلام می‌شود و امیدوارم فرمانداران محترم و مسئولین استان تنها شاخص ارزیابی مدیران و کارکنان ادارات و سازمان‌ها را تلاش برای رفع بیکاری و تسهیل فعالیت عمران و سازندگی قرار دهند.

تاجگردون وجود تبعیض در جذب نیروهای در طرح و پروژه‌های درون شهرستان و همچنین ادارات شهرستان را یکی دیگر از دغدغه های مردم برشمرد و افزود: به خصوص تبعیض در جذب نیروی شرکت نفت گچساران که متأسفانه علیرغم تمام تلاش صورت گرفته در گذشته همچنان بوی تبعیض احساس می‌شود، بنابر این لازم است تا بروز رونق در طرح‌ها و پروژه‌ها و همچنین آغاز به کار فعالیت‌های اقتصادی اقداماتی انجام شود.

وی تصریح کرد: فرمانداران محترم ترتیبی اتخاذ نمایند تا همه پیمانکاران در حال فعالیت در منطقه، تنها در شرایطی از نیروهای غیربومی استفاده کنند که نیروی مشابه در منطقه وجود نداشته باشد و رعایت این بند با توجه به انبوه طرح‌های عمرانی در منطقه می‌تواند کمک شایانی در رفع معضل بیکاری جوانان منطقه داشته باشد و ادارات کار، رفاه و امور اجتماعی لازم است ضعف گذشته خود را در این زمینه در اسرع وقت رفع نمایند.

تاجگردون تاکید کرد: ادارات و سازمان‌های محلی جذب نیرو را صرفاً با مکانیسم استعلام، آزمون و روش‌های شفاف انجام دهند و هر روش غیر از این مذموم است و دقت شود در جذب نیرو، انسان‌های شایسته، خانواده‌های مستمندتر، خانواده‌هایی با تعداد بیکار بیشتر، متأهلین و کسانی که سن به‌کارگیری آنان در مرز قرار دارد در اولویت قرار داشته باشد و این روش حتی شامل نیروهای موقت، روزمزد و مواردی از این قبیل باشد که تجربه گذشته نشان می‌دهد بیشترین روش تبعیض با استفاده از این روش بوده که لازم است مسئولین ادارات و به ویژه فرمانداران دقت لازم را مبذول فرمایند.

نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیشترین نگرانی و اعتراض مردم در مورد جذب فامیلی در ادارات است، عنوان کرد: دقت در رفع این معضل نیز ضروری و بدیهی است و در صورت بروز این موارد مردم ناگزیر به اظهار شفاف برای رفع مشکل خواهند شد.

وی تاکید کرد: دفاتر این‌جانب در گچساران و باشت و تهران دقت فرمایند تحت هیچ شرایطی اقدام به معرفی افراد متقاضی شغل به ادارات استان و شهرستان ننمایند و صرفاً نظارت بر این چهارچوب را به عمل آورده و نامه‌های ارسالی صرفاً به ادارات کار انجام می‌شود و ادارات کار هم مکلف به تهیه چارچوب منظم و شفاف برای انتقال تقاضا به ادارات و سازمان‌ها و شرکت‌ها خواهند بود.

تاجگردون خاطرنشان کرد: بدیهی است پیگیری حقوق تضییع شده مردم و متقاضیان شغل همچنان توسط دفاتر این‌جانب انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه متأسفانه عملکرد گذشته نشان داده برخی از دستگاه‌های اجرایی با هدایت متقاضیان خاص به‌سوی این‌جانب و دفاتر، به خواست خود که معمولاً قومی و قبیله‌ای بوده عمل کرده و هزینه این تبعیض متوجه حقیر یا دفاتر این‌جانب شده است، اظهار داشت: امیدوارم مدیران کل استان ترتیبی برای جذب نیرو به صورت عادلانه در ادارات کل استان اتخاذ نمایند تا زمینه جلب اعتماد مردم دیگر نقاط استان به مرکز استان بیشتر از گذشته فراهم شود.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: تلاش دولت تدبیر و امید، ادارات استان و شهرستان در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی ستودنی بوده که به طور قطع تداوم دارد و امید است با تلاش بیشتر در جهت رفع تبعیض و اشتغالزایی این همدلی زیباتر شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  میخاد پشت نقاب مخفی بشه. اول خودتو اصلاح کن……………………………

 • ناشناس گفت:

  احسنتم

 • ناشناس گفت:

  آقای تاجگردون شما خودت بهتر میدونی که دیگه فامیل ……………………………………………

 • فرافکن گفت:

  ارسال توپ توسط تاج به زمین مقابل. فرصت برای یاران تاجگردون ….. باز هم مشکل دفاع خطی … توی دروازه.

پربازديد