تاریخ درج خبر : 1395/03/05
کد خبر : ۵۴۳۳۵۷
+ تغییر اندازه نوشته -

فیلمبرداری معاون رئیس جمهور از ساز و نقاره/ پول به ما بدهید ما رئیس جمهور حسابتان می کنیم

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری به همراه استاندار کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار چرام و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از منطقه طسوج شهرستان چرام بازدید به عمل آورده و پای درد دل مردم این روستا نشستند.
به گزارش سایت استان به نقل از فارس، عصر امروز معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری به همراه استاندار کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار چرام و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از منطقه طسوج شهرستان چرام بازدید به عمل آورده و پای درد دل مردم این روستا نشستند.

این بازدید حاشیه‌های زیادی داشت که در زیر می‌آید.

* ظهراب ظهرابی به نمایندگی از مردم منطقه طسوج به بیان مشکلات این منطقه پرداخت و با اشاره به سابقه تاریخی این روستا، اظهار کرد: در زمان قاجاریه، احتشام‌الدوله پیاده آمده و منطقه زیبای طسوج را پیدا و جهت اقامت تابستانه خود اینجا ساختمان‌هایی احداث کرد که در حال حاضر متروکه شده‌اند.

وی با اشاره به این سخن پادشاه قاجاریه که «من خوشمزه بودن شیر گاو و گوسفند منطقه طسوج را در هیچ جا ندیده‌ام»، ادامه داد: من از بی‌توجهی به منطقه طسوج نگران هستم که روز قیامت هرکسی با پرونده اعمال خود ایستاده و احتشام‌الدوله به دنبال مسئولان کهگیلویه و بویراحمد است که چرا طسوج مورد بی‌مهری مسئولان قرار گرفته است.

ظهرابی در ادامه به اقدامات امور عشایر جهت احداث پمپاژ و لوله‌کشی آب و شرکت توزیع نیروی برق در این منطقه اشاره کرد و با بیان خاطره‌ای از زمان تحصیل استاندار کهگیلویه و بویراحمد در مناطق محروم، عنوان کرد: از استاندار محترم انتظار داریم سرمایه ویژه‌ای برای این منطقه داشته باشند و از معاون محترم می‌خواهیم حداقل احتشام‌الدوله‌ای با ما برخورد کنند.

این نماینده مردم در منطقه تفریحی طسوج با متذکر شدن این مطلب که وضعیت نامناسب جاده طسوج، مشکلات عدیده‌ای را برای ما فراهم کرده است، تبیین کرد: این جاده، ایل بزرگ چرام و کهگیلویه را داغدار کرده، دو نفر از بهترین فرهنگیان بنام، یک سرباز و مهندس جوانی دیگر از نزدیکان آقای استاندار در این جاده تلف شدند.

وی افزود: زیرساخت اساسی این منطقه جاده است، انتظار داریم در این سفر یک اعتبار ویژه‌ای برای این جاده در نظر گرفته شود، اما در حد قول نباشد، چراکه هر حرفی شما بزنید ما ضبط کرده و به عنوان سند نگه می‌داریم.

* ظهرابی با این نکته که کم پیش می‌آید معاون رئیس‌جمهور به مناطق محروم ما بیایند، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت که من معاون رئیس‌جمهور نیستم که با پاسخ ظهرابی مبنی بر اینکه حضرتعالی پول که به ما بدهید، رئیس‌جمهور حسابتان می‌کنیم، خنده را بر لب همگان میهمان کرد.

* از حاشیه‌های دیگر سخن یکی از اهالی منطقه طسوج بود که رو به مسئولان کشوری و استانی گفت: اگر نمی‌توانید کاری هم برای ما انجام دهید، حداقل ماهی یک بار از این منطقه عبور کنید تا اداره راه شهرستان به این بهانه تیغی به جاده بکشد.

* فیلمبرداری و عکسبرداری معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری از صحنه‌های ساز و نقاره محلی شهرستان از حاشیه‌های این بازدید بود.

* سخنان این مسئول مبنی بر دادن تسهیلات و ایجاد تعاونی در منطقه طسوج جهت ساماندهی جاده این روستا، ناراحتی و واکنش بسیاری از مردم منطقه را در پی داشت که استاندار کهگیلویه و بویراحمد و معاون توسعه روستایی و فرماندار چرام در جهت توجیه و بیان منظور سخنان این مسئول برآمدند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد