تاریخ درج خبر : 1395/03/05
کد خبر : ۵۴۳۳۶۷
+ تغییر اندازه نوشته -

وزیرنیرو: عملیات اجرایی سد تنگ سرخ تا هنگام حل مسئله معارضین محلی اجرا نمی‌شود

وزیر نیرو با بیان این که تاکنون تصمیمی مبنی بر افزایش قیمت آب و برق در دولت اتخاذ نشده است گفت: تا هنگامی مسأله معارضین محلی سد تنگ سرخ و تملک اراضی حل نشود نباید عملیات اجرایی در این مناطق انجام شود.

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، حمید چیت‌چیان صبح امروز در حاشیه بازدید از سد تنگ سرخ در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تا هنگامی مسأله معارضین محلی سد تنگ سرخ و تملک اراضی حل نشود نباید عملیات اجرایی در این مناطق انجام شود، اظهار داشت: ما راضی نیستیم برای یک طرح عمرانی عده‌ای از مردم ناراحت شده و آسیب ببینند.

وی افزود: امسال در بسیاری از نقاط کشور شاهد بارندگی‌های خوبی بودیم اما برخی مناطق نیز در وضعیت خشکسالی قرار دارند.

چیت‌چیان با اشاره به اینکه وزارت نیرو در این زمینه برای همه شهرها تدابیر لازم را به کار گرفته است، تصریح کرد: مهم‌ترین برنامه مدیریت مصرف است.

وی هدف از سفر خود به کهگیلویه و بویراحمد را افتتاح پروژه آب‌رسانی به اراضی امامزاده جعفر و بررسی طرح‌هایی است که وزارت نیرو در این استان در دست اجرا دارد.

وزیر نیرو ابراز کرد: کهگیلویه و بویراحمد از منابع آبی خوبی برخوردار بوده و از این لحاظ جزء غنی‌ترین استان‌های کشور است، اما به سبب توپوگرافی و شرایط خاصی که دارد باید برای تأمین آب آن فکر جدی شود.

چیت‌چیان اظهار کرد: در زمینه سد تنگ سرخ تدابیری اندیشیده شده تا اجرای این پروژه با سرعت بیشتری انجام شود.

وزیر نیرو گفت: تاکنون تصمیمی مبنی بر افزایش قیمت آب و برق در دولت اتخاذ نشده است.

وی بیان کرد: تأمین آب شرب تنها به ساخت سد منحصر نیست و احداث ایستگاه پمپاژ از رودخانه‌ها و بندهای کوچک و احداث حفر چاه‌ها نیز در دستور کار است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد