تاریخ درج خبر : 1395/03/05
کد خبر : ۵۴۳۳۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -

زارعی: پیمانکار سد تنگ سرخ را تغییر دهید/ انتقاد از عدم همکاری مسئولان استان فارس

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس با انتقاد از عدم همکاری مسؤولان استان فارس در احداث سد تنگ سرخ، خواستار تغییر پیمانکار این سد شد.
به گزارش سایت استان به نقل از فارس، غلام‌محمد زارعی صبح امروز در بازدید از سد تنگ سرخ که با حضور وزیر نیرو صورت گرفت، گفت: 10 درصد منابع آبی کشور از این استان استحصال می‌شود اما به غیر از سیلاب، از بین رفتن اراضی و تخریب چیزی برای استان باقی نمی‌ماند.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی افزود: وضعیت آب شرب شهر یاسوج نگران کننده است و به دلیل اینکه مهار و تأمین آب کافی برای شهرها دیده نشده، یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد در تنش آبی قرار دارد.

وی با بیان اینکه آب مورد نیاز مردم به صورت نیم‌بند در اختیار آنان قرار می‌گیرد، بیان کرد: سد تنگ سرخ تنها سد استان است که در بالا دست ساخت می‌شود چرا که بقیه سدها در خارج از مرزهای استان احداث شدند و نفعی برای مردم کهگیلویه و بویراحمد نداشتند.

وی با اشاره به اینکه مسؤولان استان برای انتقال آب از سد تنگ سرخ به شیراز بخیل نیستند، افزود: مسؤولان استان فارس هیچ‌پونه کمکی برای تملک و ساخت سد تنگ سرخ انجام نمی‌دهد.

زارعی تصریح کرد: با احداث این سد سالانه 72 میلیون متر مکعب آب از سد تنگ سرخ به استان فارس وارد می‌شود. به نمایندگان استان فارس در مجلس گفتیم شما که از تنش آبی در این استان سخن می‌گوید چرا کمکی برای ساخت و ساز این سد انجام نمی‌دهید.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وضعیت اعتباری سد تنگ سرخ بسیار بد است و برای ادامه ساخت و ساز این سد پولی در اختیار نیست.

وی با انتقاد از پیمانکار این سد خطاب به وزیر نیرو گفت: پیمانکار سد را تغییر دهید چرا که پیمانکار تنها 20 میلیارد ریال از جیب خود هزینه کرده است در حالی که اگر پیمانکار جدیدی برای سد مشخص شود 300 میلیارد ریال در این طرح مهم هزینه خواهد کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد