تاریخ درج خبر : 1395/03/07
کد خبر : ۵۴۳۴۱۱
+ تغییر اندازه نوشته -

شهرستان 120 هزار نفری و یک سالن همایش در کهگیلویه

تداخل زمانی و مکانی در اجرای دو همایش باعث شد متولی یکی از این همایش‌ها دیگری را به مخالفت با برنامه شهدا متهم کند.
به گزارش سایت استان به نقل از فارس، نبود سالن برگزاری همایش یکی از معضلات در برنامه‌های شهرستان بوده و هست، شهرستانی که با بیش از 120 هزار نفر جمعیت یک فرهنگسرای مناسب برای اجرای مراسم‌های ملی و مذهبی دارد.

از سوی دیگر بی‌برنامگی در اجرای برنامه‌ها و جلسات همواره به چشم می‌خورد، روزهایی هست که هیچ جلسه و همایشی نیست و همایش‌ها و جلساتی که همزمان در یک ساعت تدارک دیده می‌شود کم نیست.

این بار در همایش‌های دهدشت علاوه بر همزمان بودن، تداخل مکانی هم پیدا کرده بود و این بی‌برنامگی باعث بدگمانی و برچسب‌هایی به عوامل برگزاری هر دو همایش شده است،در حالی که در واقع چیزی جز بی‌برنامگی در این موضوع دخیل نیست.

استفاده ابزاری از شهدا در همایش،بی‌احترامی به شهدا و یا مخالفت با ترویج فرهنگ شهادت از جمله بدگمانی‌ها و سوء برداشت‌هایی است که در نتیجه تداخل مکانی این همایش‌ها به وجود آمده و متولیان برگزاری به همدیگر نسبت می‌دهند.

همایش بزرگداشت حماسه سوم خرداد که با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و یاران مانا برگزار می‌شد عصر امروز در حالی به گلزار شهدای دهدشت تغیر مکان داد که در پوستر این همایش و دعوتنامه مدعوین فرهنگسرای ارشاد برای برگزاری اعلام شده بود.

در حالی که بسیج دانشجویی پیام نور دهدشت سالن فرهنگسرای ارشاد را برای برگزاری جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان از قبل رزرو کرده بود یاران مانا نیز برگزاری همایش بزرگداشت حماسه سوم خرداد را در این سالن تدارک دیده بودند و در دعوتنامه مهمانان را به این سالن فرا خواندند.

سید کمال‌الدین دولتخواه در آیین بزرگداشت حماسه سوم خرداد با اشاره به تداخل این همایش با برنامه یکی از دانشگاه‌ها و تغییر در مکان برگزاری اظهار داشت: قرار بود این همایش در فرهنگسرا برگزار شود که به دلایلی به گلزار شهدا انتقال داده شد.

مسؤول سازمان مردم نهاد یاران مانا با انتقاد از بی‌برنامگی در تداخل به وجود آمده تصریح کرد: چرا برنامه‌هایی که در راستای ترویج فرهنگ شهادت است در شهرستان کهگیلویه با موانعی روبرو می‌شود؟

دولتخواه بدون اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در رزرو سالن اداره ارشاد افزود: الف بچه‌هایی در شهرستان قد علم کرده‌اند و نگذاشتند این همایش در مکان همیشگی برگزار شود.

وی با بیان این‌که مراکز دانشگاهی باید به دنبال ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشند افزود: مگر در این شهرستان مسؤول نیست که جلوی برخی از کسانی‌که این رفتار را دارند را بگیرد؟

دولتخواه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را تنها عامل سعادت دنیوی و اخروی خواند و افزود: مسؤولانی از کشور به این همایش دعوت شده بودند تا از خاطرات دفاع مقدس بگویند اما نگذاشتند مراسم ما آن طور که برنامه‌ریزی شده بود انجام شود.

وی با بیان اینکه اجازه نصب بنر 18 شهید عملیات بیت‌المقدس را در محل تعیین شده برای همایش ندادند افزود: کاش شورای تأمین از قدرت خود استفاده می‌کرد و نگذارند کسانی‌که دنبال آمال خود هستند در مقابل برنامه‌های شهدا مانع‌تراشی کنند.

همچنین فتاح محمدی در این همایش با اشاره به انتقاد دولتخواه از لغو مراسم بزرگداشت شهدا در سالن مذکور تصریح کرد: هر برنامه‌ای توسط هر دستگاهی اهمیت و ضرورت خود را دارد و باید ارج بگذاریم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: به جهت اینکه همه چیز ما مدیون و مرهون مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های شهدا بوده و این فرهنگ یک فرهنگ راهبردی است همه برنامه‌ها باید مبتنی بر این اساس باشد.

محمدی با بیان این‌که در تداخل برنامه‌ها طبیعتاً اولویت با برنامه شهدا است بیان کرد:انتظار و توقع از مسؤولان این است وقتی در چنین شرایطی قرار می‌گیرند باید با عزت و اقتدار حتی اگر برنامه دوم تعطیل شود اولویت به برنامه شهدا داده شود.

وی برنامه شهدا را در راستای ترویج فرهنگ شهادت خواند و افزود: سربلندی و عزت ما مدیون خون پاک شهدا است.

محمدی تصریح کرد: در چنین شرایطی حتماً اولویت به برنامه‌ای داده شود که مربوط به شهداست،امیدوارم چنین موردی را دیگر در سطح استان شاهد نباشیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد