تاریخ درج خبر : 1395/03/08
کد خبر : ۵۴۳۴۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -
محمدسعید میرزایی

«چنگیز جلیلوند باید معذرت خواهی کند»

بویراحمد و ممسنی افتخار فرهنگ این مرز و بم هستند. چنگیز جلیلوند، دوبلور صدا و سیما در برنامه س خوشا شیراز در مشغولیات ذهنی خود اول بختیاری های عزیز را به غارتگری و راه بندی متهم کرده و سپس بعد از واکنش مجری برنامه برای تصحیح حرف خود می فرمایند که منظورم بویراحمدی ها و ممسنی ها بوده اند. باعث تاسف است که فردی در تلوزیون بعنوان ابزار خرد جمعی به شرف و فرهنگ قومی جسارت کرده و این چنین در مقابل این توهین مسئولین سکوت می کنند. هر قومی از بدو تاریخ تا کنون دستخوش فراز و نشیب های زمانی با توجه به شرایط قرار گرفته است. ترک، عرب، کرد و لر همه از اقوام اصیل و ریشه دار کهن در این سرزمین بوده و هستند. جناب آقای جلیلوند، بنابر چه روی و چه دلیل به خود باید اجازه بدهید که در برابر دیدگان ملت به شعور قومی توهین کنید که دارای سابقه ی زرین و درخشانی در تاریخ این مرز و بوم و در ساختار انقلاب اسلامی بوده اند. در چه جایگاهی قرار دارید که زبان خود را گشوده با این لحن در مورد بویراحمد و ممسنی دو نقطه عطف اصلت فرهنگی ایران اظهار نظر می کنید. بی شرمی گاه در ظاهر سخن و گاه در لباس رفتار می تواند چهره ی قومی را خدشه دار نماید. استان فارس و مردم شریف این خطه دارای سابقه ی زرینی از نظر فرهنگی و سیاسی در کشور ما بوده است. و قطعا باید اشخاص متوجه باشند که با ناآگاهی و بی خردی موجب تغییر جهت دید گروه ها و اقوام نسبت به هم نشوند. در حال حاضر استان فارس در دل فعالیتهای اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و پزشکی خود دارای نقطه ی تمرکزی از نخبگان و فرزندان شایسته ای از همین بویراحمد و ممسنی بوده که جناب جلیلوند به دید غارتگر به آنها نگریسته که حضور این افراد نخبه و بزرگ توانسته چهره ی فارس را در جهان و ایران اسلامی بیشتر از آنچه هست بزرگ جلوه دهد. توهین به لر توهین به این نخبگان است که در حال خدمت به هم وطنان عزیزمان در فارس اند. توهین به سراسر ملت ایران است. آقای جلیلوند باید معذرت خواهی کند و بنده از جانب تمام هم استانی ها و هم تباران عزیزم اعاده ی حیثیت دارم از این جسارت بی دلیل و از سر ناآگاهی. این مورد رسانه ای نشد. آیا بویراحمد و مسنی از قافله عقب افتاده؟ آیا رشادت های این گروه در انقلاب و دفاع مقدس فراموش شده؟ آیا آقای جلیلوند صاحب اظهار نظر در مورد فرهنگ قومیت ها هستند؟. آقای جلیلوند باید در تاریخ لر نگرش عمیقی کنند که بیاموزند در مورد چه کسانی سخن به میان آورده اند. از شرم سر فرو می آورم که مدعیان فرهنگ چنین به خرد اقوام توهین کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • رضا فاطمی گفت:

  سلام
  چون در جریان ماجرا نیستم ببخشید که نمیتوانم قضاوت کنم.

 • ناشناس گفت:

  از واقعیت نباید فرار کرد
  به نظر شما فقط جلیلوند توهین کرده
  توهین رو برای خودتون تعریف کنید

 • شهرام گفت:

  پدر پیوند کبد ایران دکترسید علی ملک حسینی از بویراحمده استاد دانشگاهای علوم پزشکی شیرازه پزشکان معروف شیراز بچهای یاسوج و نوراباد هستن چنگیز حتما چماق لری خورده ……………………………..

 • ناشناس گفت:

  جناب اقای میرزایی ٰ؛اقای جلیل وند خاطراتشون راگفته اند که مقدارکمی ازواقعیتهاست.
  نباید تعصب کور کورانه داشته باشیم .همین امر موجب بازگشت به عقب………………………………

  • محمدسعیدمیرزایی گفت:

   با عرض ادب و احترام خدمت شما دوست عزیز
   مساله صرف نام بردن اسم بختیاری ها در سریالی تلوزیونی منجر به حذف این سریال فاخر از پخش در رسانه شد، کورکوانه نیست که اجازه بدیم در قالب خاطره و هر مورد دیگری به شان قومیت ها توهینی بشود. قطعا فرهنگ دینامیک و بالقوه است و حراست از آن رگرسیون به گذشته نخواهد بود ، گرچه ما بدون همین گذشته عاجزیم
   یا علی

پربازديد