تاریخ درج خبر : 1395/03/08
کد خبر : ۵۴۳۴۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -

آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع بویراحمد به طور کامل مهار شد

با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان پس از 12 ساعت تلاش حریق جنگل ها و مراتع روستای جوزار شهرستان بویراحمدبطور کامل مهار شد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویر احمد، این آتش سوزی که از ساعت 8 صبح هفتمین روز از خرداد ماه 95 شروع شده بود با تلاش مامورین محیط زیست ,منابع طبیعی ,هلال احمر ,نیروی انتظامی و مردمی سرانجام در ساعت 20 هشتمین روز از خرداد ماه مهار شد.

مدیرکل محیط زیست استان که به شخصه در بدو حریق در محل اطفاء حریق حضور داشت گفت: بر اثر این آتش سوزی بیش از 150 هکتار از پوشش گیاهی , مرتعی و جنگلی این منطقه از بین رفته است .

سید اسدالله هاشمی با اشاره به اینکه علت آتش سوزی هنوز مشخص نشده و در دست بررسی است گفت: بیشتر این آتش سوزی ها بر اثر بی دقتی مردم , گردشگران و چوپانان منطقه اتفاق می افتد.

هاشمی ضمن تشکر از تمامی کسانیکه در مهار این آتش سوزی فعالیت داشتند گفت: کوهستانی بودن منطقه و وسعت زیاد باعث به موقع نرسیدن مامورین می شود و از مردم انتظار می رود در حد امکان از روشن کردن آتش در جنگل خود داری کرده و در صورت روشن کردن قبل از ترک آن از خاموش بودن آتش اطمینان حاصل کنند.

هاشمی گفت : متاسفانه بر اثر این آتش یوزی تعداد زیادی از درختان بلوط , بنه , کیکم و زالزالک از بین رفته است .

استان کهگیلویه و بویر احمد دارای بیش از 870 هزار هکتار جنگل وبیش از 550 هزار هکتار مرتع است و 87 درصد استان را مرتع و جنگل شکل می دهد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد