تاریخ درج خبر : 1395/03/08
کد خبر : ۵۴۳۵۳۲
+ تغییر اندازه نوشته -

شهربازی یاسوج تهدیدی برای شهروندان

فصل تعطیلی مدارس شهربازی ها یکی از شلوغ ترین مکان های شهرهای خوش آب و هواست، که شما زیادی از کودکان و نوجوانان را به خود جذب می کند.
به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، در کنار ساخت امکانات جدید شهربازی و نصب این نوع امکانات هر چند مدت حوادث ناگواری در حین بازی در این نوع امکانات سرگرمی رخ می دهد که جلوگیری از بروز چنین حوادثی توجه به مقوله ایمنی در این بخش را دوچندان می کند.
هرگز فراموش نمی کنم وقتی در پارک سه راهی دوگنبدان مرکز گچساران سرگرم تفریح بودم اما حادثه ای تلخ و فراموش نشدنی رخ داد ،حادثه ناگواری که زن جوانی را به کام مرگ برد.
محمد حیدری شهروند دوگنبدانی با بیان این خاطره تلخ از شهربازی می گوید: آن حادثه در حقیقت یک خطای انسانی بود که در سایه غلفت از ایمنی رخ داد در حالی که شمار زیادی افراد برروی بشقاب پرنده فاقد ایمنی در حال دور زدن بودند، رخ داد.
وی بیان کرد:نظارت بیشتر بر شهربازی ها از تکرار حوادث ناگوار جلوگیری خواهد کرد.
پژمان نیک اقبال معاون عمرانی استاندار و رئیس تساد خدمات سفر کهگیلویه وبویراحمد نیز برلزوم نظارت بر وضعیت استاندارد و نیز شرایط فنی نصب تجهیزات فنی شهربازی برای پیشگیری از هر حادثه ای در فصل گرما با توجه به گردشگرپذیربودن پارک های یاسوج و دنا تاکید کرد.
مدیرکل استاندارد کهگیلویه وبویراحمد با اشاره حساس بودن مساله استانداردسازی شهربازی ها از پلمپ 15 دستگاه شهربازی غیراستاندارد امسال در شهر یاسوج خبرداد.
مهدی متققیان در گفت و گوبا خبرنگار ایرنا،نداشتن مولفه ها ی ایمنی و استاندارد را علت تعطیلی این دستگاه ها اعلام کرد و افزود: مجریان شهربازی ها برای پیشگیری از بروز چنین مشکلی، امکانات شهربازی خود را از مراکز استاندارد تهیه کنند.
وی اظهارکرد: وسایل تعطیل شده شامل سازه های بادی ، صندلی پرنده، کشتی صبا، سر سره بادی ، ترامبولین، گردونه، تاب و دیگر ابزار سرگرمی و تفریح ویژه جوان وکودکان بوده است.
متقیان اجرای مقررات استاندارد را لازمه توجه به حقوق شهروندی و جلوگیری از بروز سوانح دلخراش دانست وافزود: از فعالیت هرگونه امکانات شهربازی بدون استاندارد جلوگیری خواهد شد.
کارشناس اداره کل استاندارد کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: کار رسیدگی به وضعیت ایمنی امکانات شهربازی هفت شهرستان دیگر استان در دست اقدام است.
سپهدار حق دوست اظهارکرد: نظارت برشهربازی ها شامل استاندارد بودن نوع تجهیزات و نیز وضعیت فنی نصب امکانات شهربازی هاست.
وی با بیان اینکه سال گذشته استاندارد کهگیلویه وبویراحمد جزو استانهای اول در زمینه نظارت برشهربازی ها و اعمال مقررات استاندارد بود ، تصریح کرد: امسال نیز مساله استاندارد سنجی وسایل شهربازی ها از اولویت های این اداره کل خواهد بود.
حق دوست تصرح کرد: استانداردسازی 44درصد شهربازی های کهگیلویه وبویراحمد در سال گذشته انجام شد که این امر بیانگر توجه به این مقوله است.
این کارشناس اظهار کرد: صدور مجوز استاندارد شهرباری با همکاری این اداره کل استاندارد و هفت شرکت نظارت فنی انجام می شود که رعایت مقررات استاندارد در کنار جلب رضایت سرمایه گذاران و شهروندان مورد توجه اداره کل استاندارد است.
براساس آمار حدود 100دستگاه شهربازی در پاک های هشت شهرستان کهگیلویه بویراحمد نصب شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد