تاریخ درج خبر : 1395/03/08
کد خبر : ۵۴۳۵۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -

فاجعه در کشتارگاه های استان/مدیرکلی که گوشت کشتارگاه را نمی خورد

جلسه بررسی کشتارگاه‌های دام استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
به گزارش سایت استان به نقل از کبنانیوز، در این جلسه که به ریاست پژمان نیک‌اقبالی معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، پیرامون مسائل مختلف کشتارگاه بحث و تبادل نظر شد.
عبدالله بهمنش مدیرکل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه گفت: هیچ علائمی از تب کریمه کنگو در استان دیده نشده است و بیشتر مشکلات ما مربوط به کشتارگاه‌های غیرمجاز است.
وی با بیان اینکه باید به بهداشت مردم توجه شود، اظهار کرد: باید وضعیت دام‌ها از مزرعه تا سفره را مورد بررسی قرار گیرد من خودم گوشت زیلی به جای گوشت کشتارگاه‌ها مصرف می‌کنم.
بهمنش به کشتارگاه‌های غیرمجاز در اطراف شهر اشاره کرد و افزود: نباید گوشت مورد نیاز استان از سایر استان‌های مجاور وارد کهگیلویه و بویراحمد شود و باید مصرف کل استان را تأمین کنیم.
وی افزود: کشتارگاه باشت غیرقابل استفاده است و در خان احمد کشتارگاه صنعتی وجود دارد و از این طریق برای شهرستان‌های گچساران و باشت گوشت مورد نیاز تامین شود.
مدیرکل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اتاق پیش سرد و دمای ۴ درجه سانتی‌گراد جزء ضروریات گوشت قرمز و گشتارگاه‌ها است و متاسفانه سیستم فاضلاب نامناسب که اقسام و انواع بیماری‌ها را به وجود می‌آورد در برخی از کشتارگاه‌ها مشاهده می‌شود.
وی افزود: در محل برخی از کشتارگاه‌ها سگ، گربه و مگس وجود دارد.
وی خودروی حمل گوشت را از لازم استان دانست و گفت: در سال ۸۹، ۳۲ میلیون تومان برای خرید ماشین حمل شهرستان‌ها اختصاص داده شد ولی ماشین خریداری نشد.
کوروش برازنده شهردار باشت در این نشست گفت: مسئول دامپزشکی باشت اعلام کرده است مهر بهداشتی جعلی برخی از مهرها بر گوشت تولید شده در کشتارگاه باشت جعلی است.
وی افزود: شهرداری باشت به فکر درآمد نیست ولی من باید سئوال کنم که چرا کشتارگاه باشت دیوار به دیوار دامپزشکی و مصلی و ادارات است.
برازنده ادامه داد: باید کشتارگاه باشت تعطیل و در شهر گچساران گوشت مورد نیاز مردم تأمین شود.
این مسئول اضافه کرد: هدف گول زدن مردم نیست، لاشه‌ها غیر مجاز وارد شهر می‌شود و بنده ضمن بررسی وضعیت کشتارگاه‌های باشت باید اعلام کنم که مردم از این وضعیت راضی نیستند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد