تاریخ درج خبر : 1395/03/09
کد خبر : ۵۴۳۵۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

کشف پوست و گوشت شکار در چادر عشایر دنای شرقی با گزارش مردم

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد از کشف پوست دو راس کل و گوشت شکارشده ازچادردو نفرازعشایر دنای شرقی خبرداد.
به گزارش سایت استان به نقل از مهر، اسدالله هاشمی صبح دوشنبه به خبرنگاران گفت: طی حکم تفتیش پوست تازه دو راس کل شکارشده به همراه دو قبضه اسلحه گلوله زنی از منزل دو تن از عشایر منطقه حفاظت شده دنای شرقی کشف و ضبط شد.

وی بیان کرد: در نهمین روز از خرداد ماه ۹۵ با هماهنگی هایی که با مراجع قضایی و انتظامی استان صورت گرفته بود طی حکمی از چادر دو نفراز عشایر سراسخوان دو عدد پوست و حدود دو کیلو گوشت کل شکار شده و ۲ قبضه اسلحه گلوله زنی برنو و ام یک کشف و ضبط شد.

هاشمی اظهار کرد: طی تماس تلفنی مردمی به سامانه ۱۵۴۰ این اداره کل مبنی بر شکار کل توسط عشایر مذکور تحقیقات لازم درخصوص صحت و سقم گزارش در دستور کار یگان حفاظت شهرستان بویراحمد قرار گرفت که پس از تائید گزارش اقدامات قانونی و قضایی صورت پذیرفت.

وی ضمن تشکر از همکاری خوب مردم طبیعت دوست استان و دستگاه قضایی با این اداره کل گفت: طی دیدار نوروزی که با رئیس دستگاه قضایی استان داشتیم قولهای مساعدی در خصوص همکاری های دو جانبه گرفتیم که خوشبختانه امروز آن قولها نمود عینی پیدا کرده اند.

وی جریمه کشتن هر راس شکار را ۱۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: برای متخلفین پرونده هایی تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد