تاریخ درج خبر : 1395/03/10
کد خبر : ۵۴۳۶۲۰
+ تغییر اندازه نوشته -

بر اثر سهل انگاری یک زن و شوهر 45 هکتار از جنگلها و مراتع “سِرِنجِلکُل” بویراحمد طعمه حریق شد

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد از آتش سوزی در 45 هکتار از عرصه های جنگلی و مرتعی “سِرِنجِلکُل” شهرستان بویراحمد خبرداد.

به گزارش سایت استان، سرهنگ محمد رحیم برزمند در گفت و گو با ایسنا افزود: در این آتش سوزی که حدود ساعت 13 صبح دوشنبه، دهم خرداد ماه آغاز شده بود 45هکتار از جنگلها و مراتع منطقه”سِرِنجِلکُل” شهرستان بویراحمد طعمه حریق شد.

وی با اشاره به اینکه علت وقوع این آتش سوزی، بیان کرد: این آتش سوزی بر اثر سهل انگاری یک زن و شوهر که در حال برداشت و درو محصولات کشاورزی خود بودند اتفاق افتاد بطوریکه برای درست کردن چای آتش روشن کرده بودند اما بعلت سهل انگاری و مراقبت نکردن آتش به جنگلها و مراتع سرایت کرد که بیشتر خسارات وارده به عرصه مرتعی بوده است.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: این دو نفر جهت سیر مراحل قانونی تحویل نیروی انتظامی و مقامات قضایی شدند.

سرهنگ برزمند تصریح کرد: از دستگاه قضایی استان انتظار داریم همچون گذشته با تخریب کننده ها و متجاوزان به عرصه های منابع طبیعی برخورد قانونی لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: این آتش سوزی با تلاش نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد و شهرستانهای بویراحمد و دنا و نیروهای مردمی و هلال احمر در ساعت 18 دوشنبه مهار و خاموش شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تشکر از همه نیروهای مردمی، انتظامی، هلال احمر و مدیریت بحران استان عنوان کرد: از صدا و سیما، اصحاب رسانه و مطبوعات بخصوص خبرگزاری های استان که در حفاظت و صیانت از منابع طبیعی ما را یاری و کمک می کنند تقدیر و تشکر بعمل می آید.

سرهنگ برزمند تاکید کرد: از نیروهای لشکری و کشوری استان انتظار داریم که تنها اداره منابع طبیعی را متولی اطفاء آتش سوزی ها و صیانت از منابع طبیعی ندانند بلکه برابر ماده 47 قانون حفاظت از عرصه های جنگلها و مراتع مه دستگاهها ملزم به همکاری در این زمینه هستند.

وی گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون 6 فقره آتش سوزی در عرصه های جنگلی و مرتعی استان رخ داده که بر اثر این آتش سوزی ها نیز حدود 70 هکتار از جنگلها و مراتع استان کهگیلویه و بویراحمد طعمه حریق شدند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: طی سال گذشته نیز بر اثر وقوع 79 فقره آتش سوزی 1296هکتار از جنگلها و مراتع استان کهگیلویه و بویراحمد دچار آتش سوزی شده بود.
استان کهگیلویه و بویراحمد دارای بیش از بیش از یک میلیون و 420 هزار هکتار جنگل و مرتع است که از این میزان بیش از 870 هزار هکتار جنگل و بیش از 550 هزار هکتار مرتع است و 87 درصد مساحت استان را جنگل ها و مراتع تشکیل می دهد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • محمد زنگویی گفت:

    واقعا بی احتیاطی این زن شوهر این خطرات اتش سزی را به دنبال خواهد داشت بنده دانشجوی اب خیز داری هستم

پربازديد