تاریخ درج خبر : 1395/03/10
کد خبر : ۵۴۳۶۴۶
+ تغییر اندازه نوشته -

شش پروژه بزرگ استان در انتظار سرمایه گذار+ اسامی پروژه ها

استاندار کهگیلویه وبویراحمد از آغاز واگذاری برخی از مهمترین طرح های عمرانی و تملک و دارایی و سرمایه ای این استان در بخش های مختلف به سرمایه گذاران بخش خصوصی خبر داد و گفت:مراحل واگذاری شش طرح بزرگ این استان به بخش خصوصی فراهم شود .

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، سید موسی خادمی دوشنبه شب در نشست کارگروه ساماندهی طرح های عمرانی قابل واگذاری به بخش خصوصی، این پروژه ها را شامل تالارفرهنگی یاسوج، مجتمع آبرسانی بهمئی ، استخر علوم پزشکی یاسوج، مجتمع فرهنگی و هنری گچساران ،آبرسانی شهرهای سوق، لنده، دهدشت و چرام از طریق سد کوثر و احداث خوابگاه فرهنگی و ورزشی اعلام کرد.
وی به نتابج مثبت و شتاب بخشی طرحهای نیمه تمام پس از واگذاری به بخش خصوصی اشاره کرد و افزود: تمامی دستگاه های اجرایی و متولیان امر نیز موظف هستند هر طرح عمرانی نیمه تمام که قابلیت واگذاری دارد را شناسایی و با مشخصات کامل معرفی کند.
خادمی بیان کرد: اجرای این طرح بر اساس دستورالعمل شورای اقتصاد و در قالب ماده 27قانون الحاق 2 موضوع آیین نامه ساماندهی و واگذاری طرح های تملک دارایی های سرمایه ای به بخش خصوصی است.
استاندارکهگیلویه وبویراحمد یکی از مهمترین طرح های قابل واگذاری در کهگیلویه وبویراحمد از محل اجرای این ماده به بخش خصوصی را تالار فرهنگی و هنری یاسوج با زیربنای حدود 23 هزار مترمربع و اعتبار مورد نیاز افزون بر 420 میلیارد ریال ذکر کرد.
خادمی تاکید کرد: دستگاه های مربوطه موظف هستند ظرف یک هفته آینده تمامی مشخصات از جمله اعتبار مورد نیاز این طرح ها و توجیه فنی و اقتصادی آنها را مشخص و ضمن انتشار در سایت سازمان مربوطه به حوزه مدیریت و برنامه ریزی و معاونت عمرانی استانداری نیز اعلام کنند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه وبویراحمد نیز در این نشست بر ضرورت آمادگی دستگاه های مختلف اجرایی استان برای معرفی و شناسایی طرح های عمرانی تملک دارایی و سرمایه ای استان به بخش خصوصی تاکید کرد.
حسن نوروزی با اشاره به برخی شرایط واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی ، گفت: دولت در این راستا نیز مشوق ها و تمهیدات لازم را برای سرمایه گذران در نظر گرفته است.
وی تصریح کرد: واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی به دو صورت شامل فروش طرح ها و مشارکتی به سرمایه گذاران و متقاضیان واگذار خواهد شد.
نوروزی تاکید کرد: با توجه به محدودیت های مالی و اعتباری یکی از بهترین و مناسب ترین راهکارها برای اتمام طرح های نیمه تمام در بخش های مختلف استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است.
وی یادآور شد: یکی از مهمترین تمهیدات لازم در این زمینه این است که امکان تغییر کاربری برای پروژه عمرانی واگذار شده ممکن نیست اما در عین حال سرمایه گذار می تواند در کنار این طرح نیز اقدام به اجرای طرح های اقتصادی سوداور با حفظ کاربری اصلی طرح کند.
براساس آمار موجود کهگیلویه و بویراحمد یک هزار و 800 پروژه نیمه تمام دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد