تاریخ درج خبر : 1395/03/13
کد خبر : ۵۴۳۷۰۱
+ تغییر اندازه نوشته -

پیشنهاد جالب فرماندار بویراحمد: هزینه‌های مراسمات ختم صرف امور خیریه سلامت شوند

مجمع خیرین سلامت استان صبح امروز با فرماندار شهرستان بویراحمد با هدف شکل گیری مجمع خیرین شهرستان تشکیل جلسه داد.
ریاست هیئات امنای مجمع سلامت استان را حضرت آیت الله ملک حسینی و رئیس مجمع استانی آن را دکتر نیکبخت بعهده دارند.

سید محمد کاظم نظری در این جلسه با اشاره به اینکه شروع هرکاری رامیتوان سخت ترین مرحله آن دانست،گفت: در هر موضوعی و به خصوص در زمینه امر خیر سخت ترین کار، شروع کار است؛ به این معنا که با شروع کار و فرهنگ سازی آن، روال کاری آن به صورت عادی پیش می رود و گسترش پیدا می کند، به خصوص این امر در زمینه سلامت مصداق پیدا می کند.

فرماندار بویراحمد گفت: بنابراین به نظر می رسد که یکی از مهم ترین و اساسی ترین کارهایی که وظیفه داریم انجام دهیم، ایجاد انگاره های ذهنی درست و به جا در راستای شفافیت در حوزه بازنمایی پزشکان و سلامت در نزد افکار عمومی است.

رئیس شورای سلامت شهرستان بویراحمد با بیان اینکه در بحث سلامت و خیرین سلامت خیلی عقب هستیم گفت: البته در این زمینه بخشی هم به ما بر می گردد که باید کمی فعال تر در زمینه اطلاع رسانی وضعیت بحرانی حوزه درمان در حاشیه های شهرستان از جمله بلهزار، مادوان و مهریان عمل کنیم.

فرمانداربویراحمد تصریح کرد: این مناطق حاشیه ای که عمومآ مردمی کم بضاعت را در خود جای داده اند، نیاز مبرمی به مراکز درمانی مجهز دارندو ضروری است که با اطلاع رسانی پیوسته و با برجسته کردن چنین نیازهایی در نزد افکار عمومی و به خصوص خیرین حوزه سلامت، گام های عملی برای رفع نیاز های اولیه درمانی این مناطق برداریم.

نظری با بیان اینکه می توانیم کارهای خیر عمومی کوچک مردم مثلاً در اعیاد مذهبی، ماه محرم و ماه مبارک رمضان و هزینه هایی که مردم در این امور دارند، را به سمت امور خیر در حوزه درمان هدایت کنیم گفت: می شود با فرهنگ سازی صحیح و اقناع افکار عمومی مردم به جایی برسیم که هزینه های مراسمات چهلم را که مردم برای کارهای خیر در نظر می گیرند، در عمل در حوزه درمان جذب کرده و صرف کار های بزرگی همچون حمایت از بیماران سرطانی شود.

فرماندار بویراحمدبا اشاره به اینکه باید تلاش شودکه مردم هزینه کردن در امور خیریه درمانی را به عنوان یک فرهنگ حسنه دینی،انسانی بپذیرند گفت: با توجه به برجسته بودن وضعیت بحرانی حوزه درمان در شهرستان بویراحمد، زمینه پذیرش چنین امری از سوی مردم وجود دارد و ما باید در این زمینه تلاش های عملی فوری با هماهنگی وهمکاری ائمه جمعه ،رسانه ها وصدا و سیمای استان انجام دهیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد