تاریخ درج خبر : 1395/03/11
کد خبر : ۵۴۳۷۰۵
+ تغییر اندازه نوشته -

افتتاح کارخانه سیمان مارگون تا اوایل مهرماه

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد در در نشست با مدیران ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: طرح های ملی و مهم در چارچوب اقتصادی مقاومتی در کهگیلویه و بویراحمد اجرایی خواهند شد.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه کارخانه سیمان مارگون با پیشرفت فیزیکی 95 درصد تا اوایل مهرماه امسال و در قالب یکی از طرح های ملی و مهم اقتصادی مقاومتی اقتصادی کشور به بهره برداری خواهد رسید افزود: طرح توسعه خطوط تولید عصاره مالت بهنوش گچساران برای نخستین بار در کشور و با تجهیزات مدرن از کشور آلمان مراحل نهایی خود را طی می کند.
دیودیده با اشاره به توانایی بالا استان در زمینه تولید آب معدنی اظهار داشت: تاکنون 15 پروانه بهره برداری آب معدنی در استان صادر شده که یک مورد راکد و 14 واحد دیگر با ظرفیت بالای 50 درصد در حال فعالیت می باشند.
وی گفت: در کنار سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی در سطح کشور در حوزه استانی نیز سیاست ها و راهبردهای مجموعه صنعت استان در بحث اقتصاد مقاومتی بومی سازی و در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان به تصویب رسید.
رئیس صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت: در بحث برش استانی نیز براساس راهبردهای وزارت صنعت پیشنهادات برنامه ششم استان تهیه و مصوب گردید کارگروه تخصصی تشکیل، از صاحبنظران در حوزه صنعت دعوت و پیشنهادات جمع بندی و در حال تدوین و نهایی شدن سند هستیم.
دیودیده با اشاره به نقش مهم توسعه صادرات در تحقق اقتصادی مقاومتی گفت: سند جامع توسعه صادرات تهیه، هدف گذاری ها تعیین و در کارگروه توسعه صادرات استان در سال 94 مصوب شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد