تاریخ درج خبر : 1395/03/16
کد خبر : ۵۴۳۷۳۹
+ تغییر اندازه نوشته -

مانور طرح اضطراری فرودگاه یاسوج با موفقیت اجرا شد/تصاویر

مدیر فرودگاه یاسوج گفت: مانور کامل و دوسالانه طرح اضطراری فرودگاه یاسوج با سناریوی برخورد هواپیما با موانع غیر مجاز اطراف فرودگاه و سقوط در ابتدای باند با موفقیت انجام شد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی فرودگاه یاسوج، علی محسنیان افزود: بر اساس ارزیابی های دفتر استاندارد های فرودگاهی شرکت فرودگاه های کشور و نظارت بر اجرای مانور دوسالانه طرح اضطراری فرودگاه یاسوج به لحاظ شاخص های گوناگون مطلوب ارزیابی شد.

وی از اجرای مانور کامل دوسالانه طرح اضطراری فرودگاه یاسوج طی دو روز درهفته جاری خبر داد و گفت: هماهنگی ها و تعامل نهادهای مرتبط با اجرای این مانور به عنوان یکی از شاخص های مهم ارزیابی نیز خوب و مطلوب گزارش شده است.

وی بیان کرد: اجرای این مانور در سه بخش ارتباطات، هماهنگی و فرماندهی و به منظور افزایش سطح آمادگی کارکنان فرودگاه و هماهنگی با سایر ارگان ها و سازمان های مرتبط در امر امداد رسانی انجام شد.

محسنیان افزود: برای اجرای این مانور بیش از 100 ساعت کار کارشناسی در قالب جلسات چندگانه هماهنگی با واحدها و ارگان های مرتبط، بررسی نقاط ضعف و قوت در مانور دوره گذشته، طراحی، بررسی و تأیید سناریو صورت گرفت.

وی اظهار کرد: در این مانور تمامی نهادها و دستگاه‌های مختلف اجرایی مرتبط در قالب حدود 200نفر نیروی عملیاتی شامل امدادی، امنیتی و انتظامی نیز حضور داشتند.

وی سرعت عملیات را در این مانور مطلوب ارزیابی کرد و گفت: حلقه حفاظتی به موقع تشکیل شد و نیروهای امداد و نجات نیز بر اساس وظایف محوله وارد صحنه شدند.

محسنیان یادآور شد: در حین اجرای عملیات امدادی نیز نمایندگانی از دستگاه های نظارتی و در راس آنها دفتر استانداردهای فرودگاهی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بر انجام مانور نظارت داشتند و از نزدیک امور مربوطه را مورد ارزیابی قرار دادند.

وی تاکید کرد: حوادث مربوط به هوانوردی در همه جای دنیا پررنگ تر از سایر سوانح جلوه داده می شود.

محسنیان افزود:‌ با توجه به مقررات بین المللی و اولویت های صنعت حمل و نقل کشور، اجرای چنین مانورهایی حداقل در هردوسال یکبار می تواند آمادگی و توانایی نیروهای عملیاتی را برای مقابله با سوانح و کاهش خسارات ناشی از آن افزایش دهد.

وی ابراز داشت: اجرای مانور طرح اضطراری فرودگاه یاسوج به استناد دستورالعمل اجرای تمرین‌های طرح اضطراری اداره بازرسی و نظارت دفتر استانداردهای فرودگاهی انجام شد.

بر اساس این دستورالعمل که مورد تأیید سازمان هواپیمائی کشوری است تمامی فرودگاه‌ها ملزم هستند حداقل یک تمرین محدود نیز در هر سال با شرکت نهادهای ذیربط برگزار کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد