تاریخ درج خبر : 1395/03/01
کد خبر : ۵۴۳۷۹۱
+ تغییر اندازه نوشته -
پارسا آرامش نیا

زارعی انتخاب برتر جریان واقعی اصلاح طلبان

آنچه روح و جوهره حکومت اسلامی است، تحقق عملی احکام و فرامین مترقی است که در سایه آن زمینه رشد و تعالی افراد جامعه آماده خواهد شد. لازمه چنین جامعه‏ای وجود افراد شایسته و باصلاحیتی در راس مسئولیت‌هاست که توانایی اداره جامعه را داشته و بتوانند اهداف حکومت اسلامی را محقق نمایند. به همین خاطر در اسلام معیارها و صلاحیت‌هایی برای حاکمان و مسئولین نظام اسلامی عنوان گردیده که وجود آن در مسئولین، شرط لازم برای مشروعیت‌یابی ایشان است و اعتبار حاکمان نیز به تداوم این معیارهاست. با تاکید بر این مساله می‌توان گفت یکی از شاخصه‌های انتخابات شایسته نظام اسلامی آن است که فرآیند انتخابات به نحوی باشد که در نهایت شایستگان و اصلحان بر مسند قدرت تکیه زنند. اما این اصلح گزینی با ملاحظاتی همراه است که بدون توجه به آن نمی‌توان خواست و مطلوب نظام اسلامی را محقق نمود.
یکی از مسایل مهم در انتخاب اصلح توجه به این حقیقت است که تشخیص و انتخاب اصلح برعهده مردم واگذار شده است نه بر عهده مسئولین و نخبگان! و در تعبیری از رهبری، اصلح گزینی «هنر مردم» خوانده شده است. این تعبیر البته بدان معنا نیست که توده های ملت نیازمند راهنمایی و مشورت با نخبگان و آگاهان نیستند. بلکه بدان معناست که قرار نیست نخبگان به جای توده‌ها تصمیم بگیرند و ملت در امر انتخابات مقلد نخبگان گردند! به واقع رهنمود و توصیه نخبگان و آگاهان ملت تنها در سطح ارشاد و راهنمایی باقی است و تصمیم نهایی به ملت واگذار شده که آزادانه و البته آگاهانه به پای صندوق‌های رای رفته و نامزدهای مورد علاقه خود را تعیین کنند و هر چه حاصل خروجی این فرآیند باشد قطعا مورد تائید نظام اسلامی خواهد بود.
بعد از برگزاری انتخابات با فراز و نشیب های زیاد حوزه بویراحمد و دنا، سرانجام غلام محمد زارعی با بینشی اعتدالی پیروز انتخابات بویراحمد و دنا شد. دلیل این انتخاب مردم بویراحمد و دنا نحوه برخورد آگاهانه آنها با واقعیت های جامعه است. نماینده مردم حوزه بویراحمد و دنا اطلاعات دقیقی از واقعیت های مردم منطقه خود داشت. این بینش و آگاهی باعث شد ایشان خروجی قابل قبولی از عملکرد خود در مجلس نهم داشته باشد و مردم هم با انتخاب آگاهانه ایشان برای مجلس دهم صحت این عملکرد را تایید کردند. شاید به جرات بتوان گفت انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه بویراحمد و دنا حساس ترین دوره انتخاباتی در طول عمر مجلس شورای اسلامی در این حوزه بود. در این شرایط حساس جریان اصلاح طلبی واقعی بهترین گزینه ممکن را انتخاب کردند و زارعی بهترین گزینه ممکن برای جریان اصلاح طلبی و اعتدال گراها بود. در این دوره دوباره جریان اصولگرایی متحمل شکست شد و دلیل آن این بود که اصولگرایان منتسب به جریان پایداری مصلحت‌اندیشی و تکلیف‌گرایی را کنار گذاشته و در کنش سیاسی خود، بزرگ ستیزی و شالوده شکنی را در پیش گرفتند. این گفتمان در جریان اصولگرایی غالب شده و همین گفتمان است که می‌گوید من اصولگرای واقعی هستم. تجلی این گفتمان هم پایداری‌ها هستند. مجموعه اصولگرایی در گفتمان احمدی‌نژاد تعریف می‌شوند. به صورت عملی این موضوع را نمایندگان اصولگرایی در استان و کشور اثبات کرده اند. و دلیل اصلی شکست این جریان که شاخص آن در استان جناب آقای ستار هدایت خواه هست منتسب بودن به جریان رادیکال پایداری است. شاید دور از واقعیت نباشد اگر بگوییم جریان های رقیب زارعی در انتخابات، اصولگرا یا همسو با جریان اصولگرایی بودند. اما همه ما شاهد بودیم که مردم با انتخاب زارعی به جریان اصولگرایی “نه” گفتند اصولگرایان به صورت مستمر شخصیت‌های مؤثر و تأثیر گذار خود را به اردوگاه رقیب رهنمون کرده اند و با خودی و غیر خودی کردن افراطی، حتی در سطح سران اصولگرایی، تا کنون ریزش‌های زیانباری را محتمل شده‌اند. هاشمی رفسنجانی، ناطق نوری، علی لاریجانی و… از جمله کسانی هستند که به دلیل تفسیر تنگ نظرانه از اصولگرایی، اکنون در خدمت اصولگرایی نیستند. اصولگرایان حوزه بویراحمد و دنا در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با یک گزینه اصلی، دو گزینه غیر اصلی با عناوین مستقل و اصلاح طلبی با هدف جمع آوری آرای اصلاح طلبان و تمرکز زدایی در اجماع این طیف فکری وارد عرصه رقابت شدند تا بتوانند گزینه اصلی جریان فکری خود را پیروز انتخابات کنند. اما جریان واقعی اصلاح طلبی در استان و در راس آنها سید باقر موسوی جهان آباد توانست با راهبری و تیز هوشی این نقشه آنها را خنثی کرده و بهترین انتخاب ممکن را با توجه به مقتضیات مکان و زمان انجام دهند. آری غلام محمد زارعی بهترین انتخاب ممکن جریان اصلاح طلبی بود. ایشان نگاهی اعتدالی و جامع نگر نسبت به امور دارند و انشالله جواب اعتماد دوباره مردم را به صورت عملی خواهند داد.
انتخاب زارعی هنر مردم بویراحمد و دنا بود.، انتخاب عقلانیت و اعتدال در سیاست گذاری ها بود و باعث شد جریانی را که شعار پوپولیستی سر می داد مردم دست رد بر سینه آن بزنند. نگاه زارعی، مشارکت و بهره‌مندی حداکثری از نخبگان، اندیشمندان و صاحبان فکر که تسهیل کننده اهداف توسعه و سربلندی حوزه انتخابیه خود است می باشد. غلام محمد زارعی در عمل نشان دادند به رعایت اصل شایسته سالاری و استفاده از ظرفیت و تجربه منابع انسانی و مدیران لایق برای رشد و شکوفایی استان اعتقاد راسخ دارد. انشالله که بتوانیم در سایه مقام معظم رهبری برای پیشرفت کشور عزیزمان از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکنیم و جناب آقای زارعی بتوانند برای تعالی استان از هیچ کوششی دریغ نکنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • امین گفت:

  شما الف بای سیاست رو نمی دانی عزیز دلم

 • بیطرف گفت:

  انتخاب زارعی ترجیح دادن منافع شخصی بر مصالح عمومی بود.اصلاح طلبان واقعی کسانی بودند که بدون در نظر گرفتن و بدون داشتن هیچ نفعی از بهرامی حمایت کردند. اصلاح طلبان بدلی بخاطر منافع شخصی شان از زارعی حمایت کردند. اصلاح طلب واقعی از کسی که خود را اصولگرا میداند دفاع نمیکند. برای اصلاح طلبان بدلی سابقه اصولگرایی بهرامی جرم بود اما اصولگرا بودن زارعی اشکال نداشت.!!!!!

 • ناشناس گفت:

  کپی کردن مقالات دیگران خیلی اخلاقی ومنطقی نیست – مجبور نیستی که اول و وسط یاداشتهای دیگران را از یگی از گزاری ها کپی نمایید-

 • همشهری گفت:

  اخ وای هنر زارع او چهار سال کلند زه ای…………………………………………….

 • بهشتی روی گفت:

  با سلام
  1. نیمی از مقاله از لینک زیر و بدون رعایت حق کپی رایت آورده شده است.
  http://www.farsnews.com/printable.php?nn=13941126001523

 • بهشتی روی گفت:

  با سلام، 1. حدود نیمی از مقاله از لینک زیر کپی شده است.
  http://www.farsnews.com/printable.php?nn=13941126001523
  خواهشمند است بدون بررسی هر مطلبی را انتشار ندهید.
  2. در قسمت دوم مقاله نگارنده دلایل عدم استقبال مردم از جریان تندروی اصول گرایی را مطرح نموده اند و ارجعیت آقای زارع بر گزینه اصلاح طلبان آورده نشده است..

 • ناشناس گفت:

  انتخاب منفعت طلبان واقعی.و اقوام ایشان.

  • شمس شمسیانی گفت:

   کدام اصلاح طلبی؟ وجدانا اگر الان آقای جلیلی یا قالی باف رئیس جمهور بود داستان زارع ها چه بود؟ اینان از اصلاح طلبی صحبت می کردند؟ نطق فحاشی علیه سران اصلاح طلبی در مجلس نمی خواند؟ حقیقت اینه که کسانی که زارع را حمایت کرده و انتخاب وی را انتخابی واقع بینانه از جبهه اطلاح طلبی می دانند یا صرفا منافع خویش را دنبال می کنند یا اینکه با کوته نگری فرصت طلبی را جایگزین اصلاح طلبی می کنند. گرچه به سختی می توان نیرویی اصلاح طلب پیدا کرد.

پربازديد