تاریخ درج خبر : 1395/03/15
کد خبر : ۵۴۳۸۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -

اعزام 500 روحانی به مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ماه رمضان امسال ۵۰۰ روحانی به مناطق مختلف استان فرستاده می شوند تا به تبلیغ اسلام و بیان احکام بپردازند.کمبود اعتبارات فرهنگی برای ساماندهی مساجد این استان و اجرای برنامه های تبلیغی و دینی نیازمند توجه بیشتری است.

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، حجت الاسلام حمید برازش روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: کمبود اعتبارات فرهنگی برای ساماندهی مساجد این استان و اجرای برنامه های تبلیغی و دینی نیازمند توجه بیشتری است.
وی بیان کرد: میزان اعتبار سالیانه مساجد در کهگیلویه و بویراحمد هفت میلیارد ریال است.
برازش اظهار کرد: برای تامین حق الزحمه ۲۱۰ روحانی فعال در مساجد این استان سالیانه به هفت میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال اعتبار نیاز است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به این که کهگیلویه و بویراحمد ۷۰۰ مسجد دارد افزود: برای برپایی نمازجماعت در آنها سالیانه بیش از ۲۴ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
برازش با یادآوری اهمیت وجود خانه های عالم در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد برای استقرار روحانی مستقر بیان کرد: هم اکنون ۵۱ خانه عالم در این استان وجود دارد.
وی گفت: ۴۸۰ خانه قرآنی با مشارکت مردم و خیران در این استان فعالیت می کند که بخشی از نیازهای فرهنگی جامعه را برطرف می کند.
برازش تصریح کرد: ماه رمضان امسال ۵۰۰ روحانی در مساجد کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می کنند.
وی گفت: با توجه به استفاده از روحانیون اعزامی در ماه مبارک رمضان مشکل چندانی برای آیین های ماه ضیافت الهی وجود ندارد اما توسعه فرهنگی نیازمند زیرساخت های قوی در تمام روزهای سال است.
برازش از اجرای طرح غباروبی مساجد در ۲۰۰ مسجد این استان برای میزبانی از روزه داران در ماه مبارک رمضان خبر داد.
استان کهگیلویه و بویراحمد با حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت و بیش از یکهزار و ۷۰۰ روستای دارای سکنه در جنوب غربی ایران قرار دارد

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد