تاریخ درج خبر : 1395/03/15
کد خبر : ۵۴۳۸۰۳
+ تغییر اندازه نوشته -

بی رغبتی به ریاست تاجگردون در اردوگاه امید

هواداران غلامرضاتاجگردون که با پیروزی 73 درصدی دراننخابات مجلس دهم ،وی را نایب رئیس مجلس می پنداشتند ولی با اتفاقات روی داده در اردوگاه امید و عدم تمایل منتخبین این جبهه به حضور وی در هیات رئیسه ،اینک تنها امید خود را کسب همان ریاست کمسیون مهم برنامه وبودجه مجلس توسط غلامرضاتاجگردون می دانند.
به گزارش سایت استان به نقل از راک نیوز ،افراد زیادی در مجلس دهم حضور دارند که می‌توانند در کمیسیون‌های متعدد اقتصادی حضور داشته باشند اما در بین این تعداد کمیسیون، کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است وتا قبل از انتخابات هیات رئیسه گمان میرفت اگر غلامرضا تاجگردون عضو هیات رئیسه مجلس نشود بدون قطع ریاست این کمیسیون را در اختیار خواهد داشت. علاوه بر تاجگردون، افرادی چون الیاس حضرتی و محمدرضا‌پورابراهیمی نیز می‌توانند ریاست را بر عهده گیرند. کاظم دلخوش و علی اصغر یوسف‌نژاد هم برای کرسی‌های هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی نقشه‌هایی دارند که بستگی بسیاری به حمایت جریان لاریجانی و عارف از آن‌ها دارد. از سوی دیگر راه یافتن محمود بهمنی رئیس سابق بانک مرکزی جمهوری اسلامی، کرسی گرفتن دو نماینده سابق را در کمیسیون اقتصادی سخت می‌کند مگر اینکه نمایندگان عملکرد منفی بهمنی در بانک مرکزی را فراموش نکرده باشند و به او برای ریاست در این کمیسیون رای ندهند.
اما از سوی دیگر باتوجه به اینکه دکتر عارف نتوانست در رقابت با لاریجانی بر کرسی ریاست تکیه بزند و البته درادامه روی گردانی اصلاح طلبان وامید از برخی عملکرد تاجگردون ، شنیده ها حاکیست این تشکل در نظر دارند دکتر عارف را بعنوان رئیس کمسیون برنامه و بودجه مجلس در این دوره انتخاب نمایند .
اتفاقی که اگر رخ دهد تا حدود زیادی به پایگاه هواداران این نماینده در حوزه انتخابیه گچساران وباشت لطمه وارد خواهد نمود.
به هر حال تا انتخاب هیات رئیسه کمسیون ها باید صبر کردکه آیا تاجگردون متخصص در امور برنامه وبودجه مجددا به ریاست انتخاب خواهدشد یا دکترعارف جامانده از کرسی ریاست مجلس که با توجه به سابقه کاندیداتوری برای رئیس جمهوری احتمالا درامور بودجه دارای دانش نسبی باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد