تاریخ درج خبر : 1395/03/15
کد خبر : ۵۴۳۸۱۳
+ تغییر اندازه نوشته -

افتتاح نمایشگاه عکس محیط زیست/ انتقاد شدید هنرمند هم استانی از مسئولان محیط زیست

نمایشگاه عکس روز جهانی محیط زیست بدون حضور مسئولان زیست محیطی استان در نگارخانه باران افتتاح شد.
به گزارش سایت استان، در این نمایشگاه 40 قطعه عکس علی حسن فروغی به مناسبت هفته محیط زیست و با محوریت پرندگان عرضه و نمایش داده می شود.
آیین افتتاحیه نمایشگاه با حاشیه هایی همراه بود. با وجود اینکه قرار بود مدیر کل سازمان محیط زیست استان این نمایشگاه را افتتاح کنند پس از 45 دقیقه تاخیر به مجریان نمایشگاه اعلام شد که آقای هاشمی در استانداری در جلسه است حال آنکه در آن ساعت وی در صداوسیما در حال ضبط برنامه رادیویی بود. در این نمایشگاه مدیران ارشاد ،حوزه هنری و سینمای جوان و جامعه هنری و عکاسان استانی حضور داشتند.
در آیین افتتاحیه اسحاق آقایی عکاس برجسته کشوری گفت: جامعه هنری به مهری های مدیران عادت کرده اند و در واقع بیشتر از آنکه ما نیاز به حضور این مدیران داشته باشیم آنها به هنرمندان نیاز دارند.
آقایی با اشاره به جشنواره فیلم سبز که به میزبانی استان کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد گفت: در این جشنواره استان ماجزء 7 استان برتر کشور شد و با اینکه مسوولان استانی آن را بخشی از عملکرد خود معرفی می کردند اما از هنرمندان برتر در این جشنواره هیچ گونه قدردانی و حمایتی نشد.
این هنرمند هم استانی در ادامه افزود: احسان گنجی جایزه بهترین کاریکاتور،حسن غفاری در بخش مفهومی مورد تقیر قرار گرفتند و از 40 عکس راه یافته به دیوار نمایشگاه فیلم سبز 7 اثر از عکاسان استان کهگیلویه و بویراحمد بود که متاسفانه نه تنها مورد تقدیر قرار نگرفته بلکه مورد بی مهری هم قرار گرفتند.
کادر را پشت دوربین باید بست
علی حسن فروغی که خود یک دندانپزشک مطرح استانی است نیز درباره آثار ارایه شده در نمایشگاه گفت: در همه زمینه ها عکاسی کار می کنم ولی این نمایشگاه چون مناسبتی بود فقط عکسهای محیط زیست را ارایه کرده ام.
وی تاکید کرد: کار عکاسی از پرندگان سخت و طاقت فرساست و نیاز به تجهیزات کامل عکاسی دارد با این حال من با علاقه در این حوزه ها عکاسی می کنم.
فروغی درپاسخ به این سوال که چگونه یک دندانپزشک می تواند عکاس شود گفت:این روزها همه تجهیزات عکاسی دارند و عکس فراگیر شده است و هنر برای همه لازم است.
وی ادامه داد:عکس گرفتن با عکس ساختن متفاوت است و تفاوت عکس ها در نگاه ها و علم پشت دوربین است. اما معتقدم کادر را باید پشت دوربین بست.
علاقه مندان می توانند به مدت یک هفته از نمایشگاه عکس علی حسن فروغی ،در نگارخانه باران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدن کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد