تاریخ درج خبر : 1395/03/16
کد خبر : ۵۴۳۸۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -

محیط بان دنا در اتاق عمل/شلیک به محیط بان در روز محیط زیست+جزئیات و تصاویر

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: محیط‌بان زخمی کهگیلویه و بویراحمد برای عمل جراحی در اتاق عمل به سر می‌برد.
سید اسدالله هاشمی شامگاه یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار کرد: عصر روز یکشنبه یکی از محیط‌بانان با سابقه استان کهگیلویه و بویراحمد به نام «علی آرامش فر» در چشمه بی‌ابرشیم منطقه گنجه‌ای کهنه یاسوج از سوی شکارچیان مورد اصابت گلوله ساچمه‌زنی قرار می‌گیرد.

مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: محیط‌بانان ما در ارتفاعات یک هزار و 800 متری مشغول گشت‌زنی بوده‌اند که توسط شکارچیان مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرند.
هاشمی افزود: طی تماس تلفنی عشایر منطقه حجاج مبنی بر شنیدن صدای شلیک چندین گلوله مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بویر احمد فورا” به منطقه اعزام می شوند.

وی افزود: پس از دوربین کشی چند ساعته و کنترل نامحسوس , مامورین متوجه حضور متخلف در منطقه می شوند.

این مقام مسئول افزود : در ساعت ۱۶ به محض نزدیک شدن مامورین متخلف اقدام به شلیک تیر مستقیم به سمت محیط بان علی آرامش فر می کند که متاسفانه از ناحیه پای راست مورد اصابت گلوله قرار می گیرد و به شدت زخمی می شود.وپس از چن ساعت تلاش با همکاری نیروهای مردمی،محیط بانان، کارشناسان این اداره کل و هلال احمر وشخص مدیرکل محیط زیست به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج انتقال داده می شود.

وی با بیان این که در روز جهانی محیط زیست این اقدام توسط شکارچیان در نوع خود کم‌نظیر است، افزود: محیط‌بانان ما در هر صورت مأموریت حفاظتی خود را انجام می‌دهند و مطابق قانون در مقابل هیچ فرد زیاده‌خواهی کوتاه نخواهند آمد.

هاشمی گفت: اکنون که با شما صحبت می‌کنم محیط‌بان برای عمل جراحی به اتاق عمل فرستاده می‌شود و تا روشن شدن وضعیت ما و همکارانمان در بیمارستان نظارت کاملی در این زمینه خواهیم داشت.

مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد با قدردانی از دادستان استان کهگیلویه و بویراحمد و همچنین نیروی انتظامی تصریح کرد: خوشبختانه ضارب محیط‌بان دنا که شکارچی سابقه‌داری است شناسایی شده و تحت تعقیب قرار دارد.

این مسؤول گفت: این موضوع نشان داد که باید همه در استان برای رویارویی با متخلفینی که قصد نابودی میراث زیست محیطی را دارند آماده باشیم که در این میان نقش مردم بسیار تعیین کننده است.

هاشمی افزود: محیط‌بانان در استان کهگیلویه و بویراحمد سخت‌ترین کار را بر عهده دارند چرا که با این تعداد کم باید از مناطق وسیعی حفاظت کنند و با وجود افراد متخلف و سودجو کار آن‌ها بسیار سنگین و دشوار است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد