تاریخ درج خبر : 1395/03/16
کد خبر : ۵۴۳۸۶۹
+ تغییر اندازه نوشته -

157 هزار نفراز جاذبه های گردشگری بویراحمد و دنا دیدن کردند

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از 157 هزار نفر در تعطیلات منتهی به ماه مبارک رمضان از جاذبه های گردشگری شهرستان های بویراحمد و دنا دیدن کردند.
به گزارش سایت استان، محمود باقری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این مدت زمان سه هفته ای آبشار یاسوج با 12 هزار و 500 و پارک مهر ورزی با هشت هزار و 400، و شهر سی سخت با هفت هزار و 800 مسافر بیشترین تعداد جذب گردشگر را داشته است.
وی بیان کرد: بیشترین تعداد مسافران به کهگیلویه و بویراحمد از استان خوزستان، بوشهر، فارس و اصفهان بوده است.
باقری اظهار کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد با آب و هوای مساعد نزدیکترین استان خوش آب و هوا برای استان های جنوب و جنوب غرب کشور است.
وی عنوان کرد: بیش از 400 جاذبه تاریخی و گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد در فصل های مختلف سال پذیرای مسافران و گردشگران داخلی و خارجی است.
تنگ های گنجه ای، تنگ مهریان،شهر سی سخت، کوه گل،روستای کریک،آبشار تنگ تامرادی،آبشار منج،آبشار دره اناری،آبشار شهنیز، چشمه میشی سی سخت و پارک جنگلی یاسوج از جمله جاذبه های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد است که به دلیل آب و هوای مساعد در فصل های گرم سال مورد توجه مسافران و گردشگران است.
استان کهگیلویه و بویراحمد با حدود 700 هزار نفر جمعیت در جنوب غرب ایران،با برخوردای از دو نوع آب و هوای سرد و گرم به استان چهار فصل شهرت دارد .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد