تاریخ درج خبر : 1395/03/16
کد خبر : ۵۴۳۸۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -

یک رکورد دیگر در کهگیلویه و بویراحمد: رتبه آخر در کنکور سراسری

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با تشریح این استان در آزمون سراسری دانشگاهی ( کنکور ) در سال گذشته ، اظهارداشت: متاسفانه استان رتبه آخر را در رشته های تحصیلی مختلف به خود اختصاص داده است.

به گزارش سایت استان، « سید ایوب رضایی » به خبردنا گفت: البته آخر بودن رتبه کهگیلویه و بویراحمد در آزمون سراسری ناشی از دلایل مختلفی است که در برخی رشته های تحصیلی تعداد پذیرفته شدگان ما از سایر استان ها بیشتر اما چون تعداد داوطلبان نیز بیشتر می باشد امتیاز ما در جمع بندی کمتر از سایر استان ها می شود.

وی با مقایسه رتبه های کسب شده دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در آزمون سراسری سال 94 با سایر استان های دیگر ،خاطرنشان کرد: در این سال در رشته تجربی 12 هزار و 736 داوطلب نامنویسی که 2 هزار و 466 داوطلب پذیرفته شد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد افزود: این در حالیست که درخراسان جنوبی که رتبه سوم را بخود اختصاص داد و ما استان آخر در این رشته شدیم چهار هزار و 706 داوطلب بوده که یک هزار و 966 پذیرفته و رتبه سوم کشور را کسب نمود.

رضایی، تعداد داوطلبان کهگیلویه و بویراحمد در رشته ریاضی را یک هزار و 524 داوطلب عنوان و خاطرنشان کرد: از این تعداد 780 داوطلب پذیرفته و در خراسان جنوبی تعداد داوطلبان یک هزار و 250 نفر بوده و یک هزار و 116 داوطلب پذیرفته شده است.

وی گفت: در رشته ریاضی ، کهگیلویه و بویراحمد بعد از داوطلبان خارج از کشور رتبه 32 را در بین 33 ردیف از آن خود کرده در حالیکه استان خراسان جنوبی رتبه دوم را کسب نموده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد ، تعداد داوطلبان این استان در رشته انسانی را سه هزار و 570 داوطلب ذکر و یادآورشد: از این تعداد یک هزار و 798 داوطلب پذیرفته که بعد از سیستان و بلوچستان و خارج از کشور در رتبه 31 قرار داریم.

رضایی گفت: در رشته انسانی در خراسان جنوبی 2 هزار و 537 داوطلب نامنویسی که یک هزار و 737 داوطلب پذیرفته شده و این استان رتبه پنجم را در رشته انسانی بخود اختصاص داد.

وی تعداد داوطلبان رشته هنر در کهگیلویه و بویراحمد را 497 داوطلب که از این تعداد 66 داوطلب پذیرفته شده است عنوان و خاطرنشان کرد: استان خراسان جنوبی در این رشته 987 داوطلب داشته که 113 داوطلب آن پذیرفته شده و رتبه 24 را داشته درحالی که کهگیلویه و بویراحمد رتبه 18 را کسب نموده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد افزود:‌در گروه زبان نیز یک هزار و 103 داوطلب در این استان نامنویسی که 96 داوطلب پذیرفته و رتبه 28 از 33 استان کشور را بخود اختصاص دادیم.

رضایی ، تعداد داوطلبان گروه زبان خراسان جنوبی را یک هزار و 549 داوطلب ذکر و اظهارداشت: از این تعداد 120 داوطلب پذیرفته و رتبه 30 کشوری را بخود اختصاص داده است.

وی اظهار امیدواری کرد در آزمون سال جاری شاهد ارتقاء رتبه های کهگیلویه و بویراحمد باشیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    تبریک به جناب مدیر کل و سایر همکاران

  • شهروند گفت:

    قابل توجه مدیران اموزش و پرورش سراسر استان به خصوص مدیر کل که این همه واقعیت ها را وارونه بیان می فرمایند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پربازديد