تاریخ درج خبر : 1395/03/18
کد خبر : ۵۴۳۹۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -

زمین‌خواری 60 هکتاری در یکی از مناطق اطرف یاسوج

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از زمین‌خواری 60 هکتاری در یکی از مناطق اطرف یاسوج خبر داد.
به گزارش سایت استان به نقل از فارس، سید حسین کاظمی بعد از ظهر امروز در نشست با مسؤولان دستگاه قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: برای بیرون کردن واحدهای شن و ماسه از بستر رود بشار زحمات زیادی کشیده شد.

وی با یادآوری زحماتی که صابری استاندار سابق برای این کار متقبل شد، بیان کرد: برای برخورد با چنین مواردی به هیچ وجه نباید مصلحت اندیشی کرد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت: در هیچ جای کشور رسم بر این نبود که از بستر رودخانه‌ها شن و ماسه برداشت شود که این کار در استان ما انجام می‌شد و با کنار گذاشتن مصلحت‌ها سرانجام به این کار غیر قانونی در استان خاتمه داده شد.

کاظمی در ادامه گفت: در حال حاضر نیز کارهای غیر قانونی در استان در زمینه تغییر کاربری‌ها و همچنین‌ تخریب‌ها و تصرف‌ها انجام می‌شود که مسؤولان مربوطه باید عزمی برای برخورد با این اقدامات داشته باشند.

این مسؤول گفت: نمونه‌های زیادی برای تصرف‌ها وجود دارد که در جلسه آینده به صورت مستند آن‌ها را ارائه خواهیم کرد.

وی گفت: برای مثال در بهترین زمین‌های کشاورزی در مادوان و در بلکو تغییر کاربری‌هایی انجام می‌شود و یا برای مثال تصرف‌هایی که در منطقه بالاتر از سرنجل‌کل به میزان 50 تا 60 هکتار شاهدیم.

کاظمی گفت: یکی از مشکلات ما در استان به عملکرد شرکت‌های خدمات‌رسان برمی‌گردد که همکاری در راستای تغییر کاربری‌های غیر قانونی دارند.

وی بیان کرد: وقتی این شرکت‌ها به کسانی که به صورت غیر قانونی در اراضی ساخت و ساز کرده‌اند اشتراک آب و برق و گاز ارائه می‌دهند کمک به زمین‌خواری در استان است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • پاسبان گفت:

    جالب است که با دخالت بعضی از …… و ……… ، با پرونده سازی و جعل امضاء منابع ملی به تاراج می رود و جالبتر اینکه با وجود روشن بودن همه ی زوایای پرونده کالوس و اغتشاش افکار عمومی آقایان……….. می گویند چون واگذار شده کاری نمیتوان کرد. … عجب تئوری جالب و خنده داری….!!! آیا کسی هست !؟

  • بوستانی گفت:

    برای اثبات ادعا ی فوق اگر صاحب نظری و یا تصمیم گیرنده ای وجود دارد…
    دستور فرمایید بازرسین شما به پرونده آقای درویش کرمنیا ساکن کالوس رسیدگی کنند و اگر شده به فاجعه ای که در این دستگاهها رایج است خاتمه داده شود….
    که پاسخگوی هر فاجعه ای مسئولین خواهد بود …سپاسگزاریم. ..

پربازديد