تاریخ درج خبر : 1395/03/18
کد خبر : ۵۴۴۰۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -

شناسایی شکارچی بز خاییز با کمک فضای مجازی

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کهگیلویه از شناسایی شکارچی متخلف از طریق انتشار عکس در فضای مجازی خبرداد.

به گزارش سایت استان به نقل از ایسنا، سید قدرت اله علی پور در جمع خبرنگاران افزود: پس از یک ماه تحقیقات شبانه روزی با کمک دوستداران محیط زیست دونفر متخلف شناسایی شده و با کمک یکی از وکلای برجسته دوست دار محیط زیست که داوطلبانه پیگیر پرونده بود به مراجع قضایی معرفی اعمال قانون شدند.

وی بیان کرد: حدود یک ماه قبل بود عکسی از دونفر متخلف که اقدام به کشتار حیات وحش کرده و تصاویر آن را در فضای مجازی انتشار داده بودند از طریق دوستداران محیط زیست بدست مامورین یگان حفاظت این شهرستان رسید .

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کهگیلویه خاطرنشان کرد: مامورین یگان حفاظت این شهرستان با همکاری دوستداران محیط زیست با تلاش شبانه روزی و بصورت محسوس و نامحسوس بدنبال شناسایی هویت متخلفین بودند.

علی پور با اشاره به اقدام غیر اخلاقی این دو نفرمتخلف در شکار و انتشار این عکس ها در فضای مجازی تصریح کرد: متخلفین که یک راس بز شکار کرده بودند به نشانه افتخار و خود بزرگ بینی کاذب در فضای مجازی و در سطح وسیعی این عکس ها را انتشار داده بودند.

وی ادامه داد: سرانجام مامورین موفق می شوند به لطف خداوند و با استعانت از ضامن آهو هویت مکانی متخلفین را در یکی از روستاهای حاشیه منطقه حفاظت شده “خائیز” شناسایی و پرونده ای علیه آنها تشکیل و به مراجع قضایی ارسال کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کهگیلویه عنوان کرد: با دستور قضایی حکم ورود به منزل آنها صادر و با همکاری و هماهنگی پلیس امنیت و اطلاعات شهرستان از منزل متهمان چند عدد فشنگ یک قبضه اسلحه و لباسهای خون آلود کشف و ضبط و هر دو نفر به جرم خود اعتراف و با قرار وثیقه روانه زندان شدند.

علی پور داشتن محیط زیستی سالم را منوط به کار فرهنگی برای ارتقاء فرهنگ زیست محیطی مردم دانست و تاکید کرد: باید در حوزه فرهنگ سازی آنقدر کار شود که عامه مردم شکار را یک ضد ارزش و ناهنجار در جامعه تلقی کنند تا احترام به حیات وحش و رعایت حقوق آنها در جامعه اسلامی نهادینه شود .

وی از همکاری مردم و دستگاه قضا و بخصوص محمد داسمه از وکلای برجسته شهر بهبهان که بصورت داوطلبانه در شناسایی و اعمال قانون این متخلف کمک کار محیط زیست بودند، تشکر کرد .

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کهگیلویه با اشاره به جریمه 100 میلیون ریالی شکار هر راس کل و بز اضافه کرد: براساس قانون متخلفین علاوه بر جریمه کیفری متحمل 100 میلیون ریال جریمه حقوقی می شوند .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد